Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci na dniu otwartym Zespołu Szkół w Dzierzgoniu. Promowali zawód policjanta i opowiedzieli o interaktywnej Mapie Zagrożeń – 15.05.2017

Policjanci na dniu otwartym Zespołu Szkół w Dzierzgoniu. Promowali zawód policjanta i opowiedzieli o interaktywnej Mapie Zagrożeń – 15.05.2017 fot. KPP w Sztumie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie 15 maja wzięli udział w Dniach Otwartych Zespołu Szkół w Dzierzgoniu. Mundurowi, wśród młodzieży szkolnej, zachęcali do kształcenia się w kierunku zawodu stróża prawa.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do policji otrzymały wszelkie informacje na temat postępowania kwalifikacyjnego oraz pełnienia służby w poszczególnych pionach. Dodajmy, że stoisko informacyjne przygotowane przez mundurowych cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

 

- Odwiedzający mogli dowiedzieć się m. in., na czym polega służba technika kryminalistyki oraz zapoznać się z wyposażeniem policjantów do służby- relacjonuje mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - Wszyscy zainteresowani służbą w policji mogli uzyskać odpowiedzi na takie pytania: kto może ubiegać się o przyjęcie do służby? ; Jakie musi spełnić wymagania? ; Gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty? Jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego oraz jego poszczególne etapy? Ponadto, policjanci na spotkaniu zapoznawali i zachęcali uczniów do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Wspomniana elektroniczna mapa jest interaktywnym narzędziem internetowym, dzięki któremu każdy może za pomocą dostępnych piktogramów, nanieść na mapę zagrożenie, które zauważy w swoim otoczeniu.

Aplikacja ma służyć diagnozie problemów istniejących na danym terenie, a w następstwie - zwiększeniu bezpieczeństwa. Dzięki wykorzystaniu policyjnych statystyk służy też sprawdzeniu, gdzie występują zagrożenia w danej gminie czy powiecie.

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.