Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Artykuł widza: Co o tym myślicie? "Dewastacja i niszczycielski przykład dawany dziecku" – 17.05.2017

Artykuł widza: Co o tym myślicie? fot. Widz/redakcja
Dzieci z reguły uczymy, że zieleń należy szanować, że drzewa i kwitnące krzewy to m.in. „płuca zabetonowanych osiedli” itp. itd. Widoczna na zdjęciu pani najprawdopodobniej nie została w dzieciństwie w ten sposób pouczona, że zieleni rosnącej w miejscach publicznych niszczyć nie należy. Nie potrafi również przekazać tego swojemu dziecku.

Nie zważając więc nawet na zwracaną uwagę, reagując w sposób przynajmniej bezczelny niszczy to, czego sama nie posadziła. Fakt, że niszczony kwitnący krzak bzu rośnie w miejscu ogólnie dostępnym, wcale nie znaczy, że można go zdewastować.

Rośnie, bo został posadzony przez mieszkańców sąsiadującego z parkingiem bloku po to, żeby było ładnie, sympatycznie i pachnąco a nie po to, żeby każdy bezmyślny przechodzień dawał dzieciom przykład dewastacji i niszczenia zieleni.

Kiedyś, przed wieloma laty, za niszczenie zieleni w miejscach publicznych można było się narazić nie tylko na dotkliwy mandat, ale i na obowiązkowe strzyżenie „na zero”.

Gdyby taki zwyczaj dotrwał do dzisiaj, tej pani ze zdjęć nawet bym nie współczuł.

Dewastacja i niszczycielski przykład dawany dziecku miał miejsce dnia 17.05.2017r. ok. godz. 15:30 na ul. Jagiellońskiej.

Autor: Widz, mieszkaniec osiedla przy Jagiellońskiej.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
BoLo
BoLo 19.05.2017, 13:14
Ja tu żadnej dewastacji nie widzę, Pani zerwała sobie trochę bzu do wazonu i dla dziecka. Niektórym to naprawdę się nudzi.
gość
gość 19.05.2017, 12:27
Ale tak jest prawda ,że ktoś bezmyślnie niszczy zieleń. Potem widać tylko sterczące , połamane gałęzie.
Chyba TY
Chyba TY 19.05.2017, 11:57
"Autor: Widz, mieszkaniec osiedla przy Jagiellońskiej. " - ha ha ha ha ha... Widz, oko saurona, gap, moher, monitoring osiedlowy...
Takie "wykoczenia " się zgłasza na 997 albo lagodniej 986 ... ale nieee.. bo wtedy WIDZ ^^ musi podać swoje dane a wiadomo z czym to się wiąże.. żałosne zagranie naszego WIDZA, MIESZKAŃCA Z JAGIELLOŃSKIEJ.. w sumie.. to wiadomo kogo..
ala
ala 19.05.2017, 11:53
No i racja. Szanujmy zieleń. Nie twoje nie ruszaj!!!
Wkurzona
Wkurzona 19.05.2017, 11:06
Wam się nudzi? Po co takie coś publikujecie? Niedługo nawet wyjśc nie będzie można na dwór bo będzie "widzowi" przeszkadzać