Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwa wypadki i kolizje drogowe. Strażacy wyciągnęli samochód z Jeziora Barlewickiego. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 29.05.2017

Dwa wypadki i kolizje drogowe. Strażacy wyciągnęli samochód z Jeziora Barlewickiego. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 29.05.2017 fot. KP PSP Sztum
Podczas minionego weekendu policja reagowała do kilkunastu interwencji odnotowano 2 wypadki i kolizje. Młody mężczyzna okradł lombard. Z kolei strażacy mieli dużo pracy z wyciągnięciem samochodu, który z parkingu przy ul. Jagiełły stoczył się do jeziora.

 

Okradł lombard

27-latek odpowie za kradzież złotych łańcuszków. Mężczyzna został zatrzymany 25 maja. Część skradzionego mienia odzyskano. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do kradzieży doszło w maju w jednym z lombardów. Policjanci zostali powiadomieni o zaborze wyrobów ze złota wartego prawie 3 tys. zł. Zajmujący się tą sprawą kryminalni ustalili podejrzanego o kradzież mężczyznę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Malborka.

 

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do komendy, gdzie usłyszał zarzut. W mieszkaniu 25-latka policjanci znaleźli część utraconego mienia. Teraz mieszkaniec Malborka odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

 

Za kradzież Kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

 

 

Zabrali kurtkę z pieniędzmi – teraz posiedzą

W ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni, którzy dokonali kradzieży. Mieszkańcy powiatu ukradli na początku maja kurtkę z pieniędzmi. Za kradzież Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

Sztumscy kryminalni ustalili sprawców kradzieży w jednym z lokali na terenie Sztumu. Z ustaleń policjantów wynikało, że złodzieje ukradli jednemu z mieszkańców kurtkę w której były pieniądze. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 800 zł. Zajmujący się tą sprawą kryminalni wytypowali potencjalnych złodziei.

 

Przypuszczenia okazały się słuszne. 21 maja funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o to przestępstwo dwóch mężczyzn. 17- i 20-latek zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty i przyznali się do kradzieży. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im od 3 m-cy do 5 lat więzienia.

 

Wypadki i kolizje podczas weekendu

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu doszło kilku zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt z ich uczestników nie odniósł obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę.

 

W miniony weekend na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków i trzech kolizji. Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek o godz. 19.00 dyżurny policji przyjął zgłoszenie o potraceniu pieszego w Sztumie na ul. Os. Parkowe. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie wstępnie ustalili, że nieletni pieszy wybiegł wprost pod jadącego hyundaia. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do kolejnego wypadku doszło w sobotę wieczorem. Nieletni kierujący rowerem po chodniku uderzył w idącą pieszą. Na szczęście dziewczyna nie odniosła poważnych obrażeń.

 

Wszyscy kierowcy uczestniczący w kolizjach byli trzeźwi i zostali ukarani mandatami karnymi. Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy o utrzymywaniu odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia.

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

 

Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Natomiast rowerzyści muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, stosować się do przepisów oraz kierować się rozsądkiem. Tak samo jak uczestnikami, mogą stać się sprawcami poważnych zdarzeń na drodze. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

 

Policjanci na festynie w Białej Górze

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wczoraj uczestniczyli w festynie rodzinnym w Białej Górze. Mundurowi prezentowali sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie. Każdy uczestnik mógł usiąść w policyjnym radiowozie, motocyklu, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.

 

Kolejny raz policjanci ze sztumskiej komendy gościli na festynie rodzinnym w Białej Górze. Do udziału w tym wydarzeniu funkcjonariuszy zaprosił starosta sztumski Wojciech Cymerys. Podczas imprezy uczestnicy mogli z bliska zobaczyć policyjny radiowóz oraz sprzęt, jakim dysponują

mundurowi pełniący na co dzień służbę w terenie.

W trakcie festynu policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu i bezpieczeństwie podczas

letniego wypoczynku. Najmłodsi mieli okazję usiąść za kierownicą radiowozu, usiąść na policyjnym motocyklu ubrać elementy munduru i poczuć się jak prawdziwy policjant.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

 

W minionym tygodniu sztumscy strażacy odnotowali m.in. dwa pożary, kolizję dwóch aut oraz plamę oleju. Funkcjonariusze wydobyli też z j. Barlewickiego pojazd. Niestety nie obyło się bez fałszywego alarmu.

 

26 maja o godz. 12.42 przy ul. Jagiełły w Sztumie doszło do stoczenia się samochodu osobowego marki Nissan Qashqai. Brak osób w pojeździe. Właściciel pojazdu wraz z dwoma osobami postronnymi starał się we własnym zakresie taśmami transportowymi zabezpieczyć pojazd przed dalszym osunięciem się w głąb jeziora. Na szczęście z auta nie wyciekły płyny eksploatacyjne.

Zabezpieczono miejsca zdarzenia. W pierwszej kolejności ratownicy w ubraniach do pracy w wodzie ustabilizowali pojazd przy pomocy wciągarek samochodowych. Po usunięciu jednego ze słupków z linii brzegowej i przesunięciu łodzi wciągnięto samochód z jeziora na parking. Dojazd zastępów został wydłużony z uwagi na prowadzone prace remontowe w mieście.

 

 

24 maja ok. godz. 18.14 podjęto interwencję do usunięcia pojazdów z jezdni, które uległy kolizji. Zderzyły się daewoo matiz ze skodą octavią. Funkcjonariusze zabezpieczali też płyny eksploatacyjne, które wyciekły z jednego z pojazdów.

 

25 maja ok. godz. 19.09 strażacy usunęli gniazdo owadów z jednego z domów w Sztumie przy ul. Mickiewicza. Do podobnego zgłoszenia wyjechali także 22 maja o godz. 12.58 do Krasnej Łąki.

 

22 maja o godz. 11.10 strażacy usuwali plamę oleju, która pojawiła się w Mikołajkach Pomorskich przy ul. Kwiatowej.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.