Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Do roku pozbawienia wolości za zgubienie broni w malborskiej komendzie. Postępowanie prowadzi prokuratura i KWP w Gdańsku – 29.06.2017

W komendzie Powiatowej Policji w Malborku zagubiono broń. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie przez KWP w Gdańsku.

AKTUALIZACJA (29.06.2017

Informacja od rzecznik malborskiej komendy:

- W odpowiedzi na pytania zawarte w Państwa mailu informuję, że w związku ze stwierdzonym w dniu 23 czerwca 2017 roku brakiem broni sygnałowej w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku, został powiadomiony Wydziału Kontroli KWP w Gdańsku. Ponadto, Komendant Powiatowy Policji w Malborku polecił natychmiast
przeprowadzić postępowanie wyjaśniające mające na celu ustalenie w jakich okolicznościach doszło do utracenia broni alarmowej oraz w tej sprawie złożył zawiadomienie Prokuratury Rejonowej w Malborku o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. O wynikach kontroli prowadzonej przez KWP w Gdańsku będziecie mogli dowiedzieć się Państwo za ok. dwa tygodnie.

Ponadto informuję, że brak broni sygnałowej ( PS 26 mmm rocznik 1985) tzw. „rakietnicy” stwierdzono podczas inwentaryzacji magazynu uzbrojeniowego. Jest to broń wykorzystywana jedynie do informowania za pomocą rakiet świetlnych o miejscu położenia policjantów np. podczas przeprowadzanych działań operacyjnych lub blokadowych. Za nie umyślne spowodowanie utraty broni osobie której zgodnie z prawem pozostaje ona w jego dyspozycji grozi kara ograniczenia wolności do 1 roku. W Komendzie Powiatowej Policji w Malborku nigdy wcześniej nie odnotowano podobnych przypadków związanych z utratą broni.

                                                                                                                                                                                          - post. Klaudia Piór

Art. 263. KK

§ 4. Kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Wcześniej informowaliśmy:

Bark jednej sztuki broni ujawniono w trakcie sprawdzania stanu magazynu. Do tej pory nie wiadomo od kiedy pistoletu alarmowego nie ma na stanie.
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku potwierdza całe zdarzenie i informuje o kontroli:

- Po stwierdzeniu braku 1 sztuki broni sygnałowej w KPP w Malborku na miejsce natychmiast pojechali specjaliści z Wydziału Kontroli KWP w Gdańsku. W związku ze stwierdzeniem nieprawidłowości Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku zlecił w tej sprawie prowadzenie czynności w trybie dyscyplinarnym. Dodatkowo, Komendant Wojewódzki polecił komendantom miejskim i powiatowym garnizonu pomorskiego przeprowadzenie dodatkowych sprawdzeń stanu faktycznego broni,pisze

nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Post. Klaudia Piór, Rzecznik KPP w Malborku w rozmowie telefonicznej przekazała:

- Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Zaginęła broń alarmowa, na tzw. rakietnice świetle. To nie jest broń wykorzystywana na co dzień w służbie.[...] O wynikach kontroli (prowadzonej przez KWP - przyp. red)będziecie mogli dowiedzieć się Państwo za ok. dwa tygodnie.

Więcej szczegółów w tej sprawie przekażemy państwu w najbliższych dniach.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Expert
Expert 29.06.2017, 05:09
O tym co się dzieje w komendzie w malborku dowiedzą się odpowiednie służby w odpowiednim czasie.
Ram Pam Pam
Ram Pam Pam 28.06.2017, 21:15
Aha zapomniałem podać tel. yy 997
Ram Pam Pam
Ram Pam Pam 28.06.2017, 21:14
Sprzedam , Tanio!!!
Inspektor
Inspektor 28.06.2017, 09:27
Za to musiałby beknąc KOMENDANT dlatego sprawda ucichnie za dwa dni. Broń się nagle "odnajdzie" a ewentualnie ktoś dostanie naganę i tyle. Na konec wszyscy wypiją po flaszcze i sprawy nie będzie. Przecież KOMENDANTA nie powiozą.
Ziutek
Ziutek 28.06.2017, 08:26
...................a to nie można kupić u złodzieja i uzupełnić stan ? A nawet kupić z 2 szt więcej na zapas. Tak tylko podpowiadam.