Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Środki psychoaktywne w drinkach. Klienci tracili w noc nawet kilkaset tysięcy złotych. Gigantyczna akcja policji w znanym klubie nocnym.

  • Wydanie nr 226/2020
  • 1 lipca 2017, 16:55
  • Pomorska Policja
  • Na sygnale
22 zatrzymane osoby, ujawnione drinki ze środkami psychoaktywnymi, pobrane od klientów próbki krwi do badań – to tylko początek efektów akcji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście.

W nocne działania zaangażowanych było blisko 80 policjantów oraz m.in. eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, biegli z zakresu chemii. To największa, jak dotąd, operacja na Pomorzu wymierzona w proceder oszustw dokonywanych w nocnych klubach. Klienci jednej nocy tracili w klubie od kilku do kilkuset tysięcy złotych.

Dzisiaj w nocy policjanci z Komendy Miejskiej w Gdańsku wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Śródmieście przy wsparciu ekspertów z LK KWP w Gdańsku, biegłych z zakresu chemii oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili akcję wymierzoną w nielegalny proceder, do którego najprawdopodobniej dochodzi w nocnym klubie. Ok. godz. 1 w nocy policjanci bardzo dokładnie przeszukali jeden z sieci klubów ze striptizem. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli różnego rodzaju środki i zatrzymali 22 osoby, a są nimi kobiety – pracownice klubu. W tym samym czasie, od klientów lokalu pobrano próbki krwi i moczu do badań oraz sprawdzono, czy w podanych klientom drinkach znajdują się środki odurzające lub psychoaktywne.

Wstępne wyniki badań wykazały, że w co drinkach oprócz alkoholu znajdowały się środki psychoaktywne.

Akcja policyjna jest reakcją na liczne zgłoszenia klientów tego klubu, którzy zarzucają pracownikom nielegalny proceder.  Klienci sieci klubów – głównie turyści, skarżyli się wielokrotnie na wysokie rachunki, jakie przyszło im płacić za alkohol twierdząc, że mogli być odurzani środkami podanymi w drinkach. Kwoty jakie tracili w tych lokalach po kilkugodzinnym pobycie zazwyczaj sięgały od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Ostatnich kilka miesięcy to okres żmudnej i skrupulatnej pracy funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego i Kryminalnego KMP w Gdańsku, którzy pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego procederu.

Przejęli z komisariatów kilkadziesiąt postępowań, które poddali analizie. Funkcjonariusze przesłuchali kilkadziesiąt osób, przeanalizowali wielogodzinne nagrania z kamer znajdujących się w lokalu i bardzo dokładnie porównywali wszystkie zdarzenia skupiając się na informacjach przekazanych przez pokrzywdzonych.

Dzisiaj ciąg dalszy czynności Policji i prokuratury w tej sprawie. Od rana przesłuchiwane będą zatrzymane kobiety.

 

Pomorska Policja
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.