Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztum: Zwalczali nielegalny przerzut narkotyków. Jednak na razie były to tylko ćwiczenia... - 30.06.2017 (WIDEO + FOTO)

 Gmina Sztum: Zwalczali nielegalny przerzut narkotyków. Jednak na razie były to tylko ćwiczenia... - 30.06.2017 (WIDEO + FOTO) fot. KPP w Sztumie
W ostatni piątek (30.06) w Białej Górze odbyły się wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Mundurowi przyjęli, jako teoretyczną sytuacje nielegalny przerzut narkotyków. Przeprowadzone ćwiczenia miały za zadanie wypracowanie i doskonalenie procesu wydawanych decyzji do działania w sytuacjach kryzysowych.

Scenariusz ćwiczeń zakładał nielegalny przerzut narkotyków. Udział w działaniach, oprócz policjantów, wzięli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie oraz Wydział Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Mundurowi biorący udział w szkoleniu ćwiczyli, m. in. umiejętność planowania działań policyjnych oraz współdziałania i doskonalenia zespołowego w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

 

Sprawdzono także współdziałanie pomiędzy służbami. Podstawowym zadaniem było wypracowanie i doskonalenie procesu wydawanych decyzji do działania w sytuacjach kryzysowych, w tym przewidywania i dokonywania oceny skutków zagrożenia i wyboru optymalnego sposobu ich likwidacji. Ćwiczenia można zaliczyć do udanych.

 

Służby zadziałały sprawnie w sytuacji kryzysowej, a wszyscy obecni w podsumowaniu akcji wyrazili chęć i potrzebę uczestnictwa w kolejnych działaniach, by w obliczu realnego zagrożenia wspólnie podejmowane czynności były równie szybkie i skuteczne.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.