Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podejrzany o zabójstwo Rosjanin zatrzymany na granicy - 02.07.2017

Podejrzany o zabójstwo Rosjanin zatrzymany na granicy - 02.07.2017 fot. KMP Olsztyn
W niedzielę (2.07) na przejściu drogowym w Gronowie funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 30-letniego mieszkańca Kaliningradu, który próbował opuścić terytorium RP. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta.

4 maja br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście został poinformowany o znalezieniu ciała kobiety w jednym z domów na terenie Dobrego Miasta. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z technikiem kryminalistyki, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zbrodni. Wszystko wskazywało na to, że emerytka mogła zostać zamordowana. Zabezpieczone ślady kryminalistyczne zostały poddane badaniom laboratoryjnym, które po zatrzymaniu sprawcy przestępstwa, pozwoliły na jednoznaczne potwierdzenie jego udziału w zabójstwie. Zabezpieczone zostały również nagrania monitoringu z okolicznych przedsiębiorstw.

Komendant Miejski Policji w Olsztynie powołał specjalną grupę śledczą, złożoną z najlepszych i najbardziej doświadczonych policjantów, którzy niejednokrotnie zajmowali się trudnymi i skomplikowanymi sprawami. Żmudna i analityczna praca policjantów doprowadziła do ustalenia, że związek z zabójstwem może mieć obywatel Rosji, dlatego natychmiast podjęli oni współpracę ze Strażą Graniczną oraz Urzędem Celno - Skarbowym.

Kryminalnych podczas śledztwa wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy na każdym etapie sprawy udzielali im niezbędnej pomocy. Cenne informacje docierające również od mieszkańców Dobrego Miasta pozwoliły policjantom zawęzić krąg podejrzanych i wytypować sprawcę zabójstwa.

Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Kaliningradu. 2 lipca br. został on zatrzymany i przekazany Policji przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na przejściu polsko - rosyjskim w  Gronowie w trakcie opuszczania terytorium Polski. Wczoraj Dmitrii A. został przewieziony do prokuratury, gdzie przedstawiony został mu zarzut zabójstwa. Podejrzewany 30-latek częściowo przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

 

 

Info i foto/video : http://tvbraniewo24.pl oraz KMP Olsztyn

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.