Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - 07.07.2017

Sztumscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - 07.07.2017 fot. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Sztumscy policjanci przypominają mieszkańcom powiatu, że od lipca ubiegłego roku mogą wpływać na swoje bezpieczeństwo w okolicy za pomocą nowoczesnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy reagujmy na zagrożenia i podzielmy się swoimi spostrzeżeniami!

Od roku, na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje elektroniczna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Narzędzie pozwala każdej osobie na przekazywanie Policji informacji, poprzez zaznaczenie na interaktywnej mapie internetowej konkretnych zagrożeń, wybranych ze starannie opracowanego katalogu. Po pojawieniu się nowego zagrożenia, policjanci weryfikują je i podejmują działania tak, aby wyeliminować wskazane przez internautę problemy. 

Na mapę można zgłosić m.in. następujące zagrożenia: akty wandalizmu, bezdomność, , dzikie wysypiska śmieci, miejsca grupowania się małoletnich, nieprawidłowe oznakowanie drogi, nieprawidłowe parkowanie, niestrzeżone przejście przez tory, niestrzeżony przejazd kolejowy, niewłaściwa infrastruktura drogowa, niszczenie zieleni, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, używanie środków odurzających, zdarzenia drogowe z udziałem leśnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, zła organizacja ruchu drogowego, żebractwo. 

Sztumscy stróże prawa zachęcają do korzystania z aplikacji. W powiecie sztumskim wśród zgłoszeń najczęściej występuje przekroczenie dopuszczalnej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowe parkowanie. Za wszystkie zgłoszenia policja dziękuje, cieszy nas fakt, że mieszkańcy naszego powiatu wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich samych.

 Od stycznia do tej pory na mapę naniesiono łącznie ponad 300 zgłoszeń z czego 180 zostało potwierdzonych. Pamiętajmy jednak, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Info : KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.