Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum : Policjanci na spotkaniu o bezpieczeństwie nad wodą - 11.07.2017

Sztum : Policjanci na spotkaniu o bezpieczeństwie nad wodą - 11.07.2017 fot. KPP Sztum
Policjanci sztumskiej komendy realizując założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wczoraj przeprowadzili pogadankę promującą bezpieczne zachowania nad wodą. Mundurowi jednocześnie przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

 Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sztumie podczas wakacji sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz prowadzą działania profilaktyczne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie przypadków utonięć. 

W ramach akcji mundurowi wczoraj spotkali się z wybierającymi się na wakacyjny obóz taneczny dziećmi i ich rodzicami. W trakcie spotkania policjanci poruszyli tematy związane z bezpiecznym zachowaniem nad wodą, poruszaniem się po drogach, kontaktami z osobami obcymi.

 Podczas prelekcji prowadzący przypominali najmłodszym o telefonach alarmowych i właściwej reakcji w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Uczestnicy pogadanki otrzymali materiały informacyjne, ulotki, naklejki oraz słodki upominek od mundurowych.

 

 

Info i foto : KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.