Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jantar : Agresywne pszczoły zaatakowały turystów? - 18.07.2017

Jantar : Agresywne pszczoły zaatakowały turystów? - 18.07.2017 fot. TvMalbork.pl
OSP Jantar oraz KP PSP Nowy Dwór Gdański interweniowały w związku ze zgłoszeniem o agresywnie zachowujących się pszczołach z pasieki. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Rzecznika Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim.

W dniu 18.07.2017 o godz. 14 54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w NDG wpłynęła informacja o agresywnie zachowującymi się pszczołami z pasieki w m. Jantar (niedaleko przystanku kolejki wąskotorowej Jantar Port) .Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp OSP JANTAR i oficer operacyjny KP PSP NDG.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia. Stwierdzono, że pasieka znajduje się na posesji oddalonej ok. 16 m od ogólnodostępnego chodnika.

Na miejsce przybył prezes Powiatowego Koła Pszczelarskiego, który zobowiązał się do pomocy przy w w. pasiece właścicielowi. Agresywność pszczół mogła być spowodowana warunkami atmosferycznymi lub brakiem pożywienia.

Teren posesji został zabezpieczony taśmą ostrzegawczą. W trakcie działań nie stwierdzono osób/turystów użądlonych przez pszczoły.  - czytamy w informacji przesłanej przez Rzecznika KP PSP Nowy Dwór Gdański

 

Zobacz video z interwencji Straży Pożarnej.

 

Info : KP PSP Nowy Dwór Gdański

Foto i video nagranie z telefonu komórkowego

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jadwiga z Jantaru
Jadwiga z Jantaru 19.07.2017, 12:26
współczuję strażakom, mają tyle roboty nawet pszczołami muszą się zajmować. a najbardziej mnie dziwi, że to strażacy sprzątają po wypadkach a nie kierowca który zawinił