Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zapraszamy na Plażowe Mistrzostwa Budowniczych w Sztutowie - 22.07.2017

Zapraszamy na Plażowe Mistrzostwa Budowniczych w Sztutowie - 22.07.2017 fot. Plażowe Mistrzostwa Budowniczych w Sztutowie 2017
Ponad 3 metry wysokości miały najwyższe budowle z piasku wzniesione na plażach nadmorskich kurortów. Na polskim wybrzeżu od początku lipca trwają Plażowe Mistrzostwa Budowniczych.

  Do rywalizacji przystąpiło 18 nadmorskich miejscowości. Za każdym razem spośród plażowiczów organizatorzy wyłonili drużynę, która przystąpiła do usypywania najwyższej budowli z piasku. Budowniczowie otrzymują od organizatorów łopaty przekazane przez firmę Wader i w ciągu półtorej godziny próbują osiągnąć jak największą wysokość swoje budowli. W zeszłym sezonie najwyższą górę usypali plażowicze z Ostrowa. Miała ona dokładnie 318 cm - mówi Maciej Zieliński z agencji eventowej Blersport - jeszcze niedawno wydawało nam się, że trzy metry to granica nie do przekroczenia. Tymczasem w tej edycji w kilku miejscach również przekroczyliśmy trzy metry - dodaje zaznaczając, że pomiar jest bardzo dokładny, bo dokonywany za pomocą miarki laserowej. Wynik każdej z osiemnastu miejscowości wpisywany jest do klasyfikacji generalnej.

Inaczej niż w przypadku budowania typowych zamków z piasku w tej zabawie nie liczy się estetyka, tylko wysokość budowli - Chodzi o to, aby wyniki były obiektywne. Oceniając cokolwiek innego narazilibyśmy się na zarzut o sprzyjanie tej lub innej miejscowości. Zasady które przyjęliśmy są najbardziej sprawiedliwe - precyzuje Robert Blesiński z agencji Blersport - Budować mogą osoby dorosłe, panie i panowie. Dzieci budują swoje budowle, dużo mniejsze i dużo bardziej estetyczne - tłumaczy koordynator wydarzenia.

O przebiegu akcji informuje prowadzony na bieżąco facebookowy profil Plażowych Mistrzostw Budowniczych – Zamieszczamy informacje nie tylko o tym gdzie aktualnie jesteśmy i gdzie jeszcze będziemy, ale także o tym jak przebiega impreza każdego dnia. Zamieścimy także zdjęcia z każdego budowania oraz akcji towarzyszących - obiecuje Marcin Szewczyk, który jako inżynier Janusz od początku istnienia akcji prowadzi wszystkie imprezy - Warto polubić nasz profil, aby być na bieżąco i wygrywać nagrody. Organizatorom zależy przede wszystkim na tym, aby w akcji wzięło udział jak najwięcej ludzi - Zabawa rozpoczyna się o godzinie 11, ale już od 10 czekamy na Państwa na plażach. Przed nami jeszcze kilka dni zabawy, a finał tegorocznej edycji odbędzie się w sobotę, 22 lipca na plaży w Sztutowie.

 

W tym roku uczestników wspiera i dopinguje Marwit, lider w produkcji świeżych soków. Zapewni budowniczym orzeźwienie przy pracy a kibicom i widzom dodatkowe atrakcje w Strefie Kolorów Zdrowia.

 

 

 

Uwaga: Dla ilustracji informacji o naszej imprezie mogą Państwo skorzystać ze zdjęć zamieszczonych na naszym fanpage’u na Facebooku. 

 

Informacja Plażowe Mistrzostwa Budowniczych w Sztutowie

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.