Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum : Jak zostać policjantem? Zobacz etapy rekrutacji - 26.07.2017

Sztum : Jak zostać policjantem? Zobacz etapy rekrutacji - 26.07.2017 fot. https://pixabay.com
Chcesz robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo dobrą propozycję – możesz zostać policjantem. To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto.

Zawód policjanta jest dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto. Kto ma szansę na służbę w Policji? Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji musi spełnić następujące wymagania:

 • posiadać polskie obywatelstwo,
 • posiadać nieposzlakowaną opinię, 
• nie być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, 
• korzystać z pełni praw publicznych, • posiadać co najmniej średnie wykształcenie, 
• posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, 
• dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, 
• osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

 Tyle mówią podstawowe wymogi formalne. Jeżeli je spełniasz, to znaczy, że możesz rozpocząć starania o przyjęcie do służby. Krok pierwszy to złożenie dokumentów niezbędnych do przyjęcia. Jest to możliwe we wszystkich komendach wojewódzkich Policji oraz niektórych komendach miejskich i powiatowych.

Przed złożeniem dokumentów dokładnie zapoznaj się z ogłoszeniami o doborze, zamieszczonymi np. na stronach internetowych komend wojewódzkich Policji.

Są tam wskazane komendy miejskie/powiatowe/rejonowe Policji, do których prowadzony jest dobór. 

Oprócz składanych dokumentów i oryginałów potwierdzających wykształcenie i umiejętności – do wglądu, należy mieć ze sobą dowód osobisty, a osoby podlegające kwalifikacji wojskowej dodatkowo książeczkę wojskową.

Etapy postępowania kwalifikacyjnego : 
 

1. Test wiedzy

- składa się z 40 pytań, przy każdym pytaniu są do wyboru 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymasz 1 punkt. Pytania dotyczą funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego. 
 

2. Test sprawności fizycznej

- sprawdza szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wyniki zostają przeliczone na punkty. Sposób przeliczenia znajdziesz w tej samej zakładce. Jego zaliczenie następuje po pokonaniu toru przeszkód w czasie nie przekraczającym 1 minuty 41 sek. 
 

3. Badania lekarskie 
 

4. Rozmowa kwalifikacyjna- formę rozmowy, ocenia zespół składający się z dwóch do czterech osób. Na ogół w skład komisji wchodzą: przedstawiciel komórki ds. doboru kandydatów do służby oraz policjant służby prewencyjnej. Jej celem jest bliższe poznanie kandydata i jego motywacji do podjęcia służby. Kandydat zalicza ten etap postępowania kwalifikacyjnego, jeśli uzyska od 36 do 60 punktów. 
 

5. Komisja lekarska 

 

Jeśli zechcesz z nami pracować, i tworzyć razem naszą 100 tysięczną formację to spróbuj, bo naprawdę warto. Trzymamy kciuki za Twój sukces.

Info : KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.