Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Po nocnej wichurze ENERGA usuwała liczne awarie – 01/02.08.2017

Po nocnej wichurze ENERGA usuwała liczne awarie – 01/02.08.2017 fot. Zbigniew Zwolenkiewicz
Nocna nawałnica spowodowała uszkodzenia linii średniego i niskiego napięcia, głównie na terenie dawnego województwa elbląskiego. Nocna wichura spowodowała szereg uszkodzeń na terenach Malborka, Sztumu, Kwidzyna, Elbląga i Braniewa.

W nocy na skutek zwarć w sieci w ponad 200 stacjach elektroenergetycznych SN/nn zadziałała automatyka wyłączeniowa.

 

 

- W tym momencie bez prądu mogło być od 4 do 5 tys. odbiorców – informuje Lidia Serbin – Zuba, rzecznik prasowy ENERGA – OPERATOR SA. - Prace energetyków rozpoczęły się od przełączeń w sieci, dokonywanych przez dyspozytorów, oraz od lokalizacji uszkodzeń. Od świtu w terenie pracuje łącznie 30 zespołów elektromonterskich. Swego rodzaju pompa deszczowo-powietrzna, która przeszła nad Malborkiem, Kwidzyniem, Braniewem i Elblągiem, spowodowała głównie pozrywanie przewodów i gdzieniegdzie połamanie słupów. Według zapewnień energetyków dzisiaj do końca dnia wszystkie stacje SN/nn będą zasilane.

 

Rzecznik przypomina o tym, że awarie (uszkodzenia) w zasilaniu w energie elektryczną można zgłaszać poprzez Infolinię 801 404 404, sms o treści AWARIA na numer 3991 lub skorzystać ze strony internetowej www.energa-operator.pl i sprawdzić w zakładce „Awarie i wyłączenia”, czy ujęto już na widniejącej tam mapce daną miejscowość i ulicę. Jeśli tak się jeszcze nie stało, można na tej samej stronie skorzystać z formularza „zgłoszenie o awarii”. W przypadkach zagrażającej życiu należy jednak natychmiast zadzwonić na numer 991”.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.