Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dziecko wbiegło pod jadące auto. Pożar samochodu i inne miejscowe zagrożenia. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych - 07.08.2017

6-letnie dziecko wbiegło pod samochód, poszukiwania osoby zaginionej, kolizje drogowe, pożar samochodu i inne miejscowe zagrożenia. Sztumscy mundurowi podsumowali miniony weekend.

 

Weekendowy raport policji:

Sztum- zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących skuterem Sztumscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych do jakich  doszło na terenie powiatu w miniony weekend. W obu przypadkach kierujący  skuterami byli pijani.  Teraz mężczyźni usłyszą zarzut kierowania  pojazdem pod wpływem alkoholu. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości 5 tys. złotych oraz  zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas nie krótszy niż 3 lata.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę po południu. Dyżurny sztumskiej  policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Pachoły, doszło do  zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna zjechał  na przeciwny pas ruchu i wjechał do rowu. Przeprowadzone badanie  wykazało, że 60-letni mieszkaniec Rychlik jest pijany. Alkomat wykazał ponad promil alkoholu. Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę na trasie Stary Dzierzgoń-Folwark. 

42- letni kierujący skuterem zjechał na pobocze uderzył i  uderzył w znak. Mieszkaniec gm. Susz z  obrażeniami ciała został  przewieziony do sztumskiego szpitala. W szpitalu przeprowadzone badanie  wykazało, że  miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości  grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Policjanci apelują  do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia  osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze  niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Sztum- dziecko wbiegło pod jadące auto

6-letnie dziecko wbiegło pod samochód i zostało potrącone w Cieszymowie.  Ranny chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Elblągu.  Policjanci apelują do rodziców, opiekunów o zachowanie należytej opieki  nad dziećmi w pobliżu dróg. Brak takiej uwagi może przynieść smutne  następstwa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 17:20 w Cieszymowie.  Dyżurny sztumskiej jednostki otrzymał informację o wypadku w którym miało brać udział małe dziecko. Policjanci którzy pojechali na miejsce  zdarzenia wstępnie ustalili okoliczności. Wynika z nich, że do  potracenia doszło po tym, jak 6-letnie dziecko wtargnęło na jezdnię 
wprost pod jadącego Opla. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do  szpitala w Elblągu. Śledczy szczegółowo wyjaśnia teraz okoliczności tego zdarzenia.  Policjanci apelują do rodziców, opiekunów o zachowanie należytej opieki  nad dziećmi w pobliżu dróg. Brak takiej uwagi może przynieść smutne  następstwa.

Ponadto mieliśmy kilkanaście interwencji, które głównie dotyczyły  zakłóceń porządku publicznego i zakłócania spokoju.


RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

Weekendowy raport straży pożarnej:

Ostatni weekend w raporcie działań strażaków, otwiera akcja ratunkowa w Nowinach gdzie 1 sierpnia po godz. 2-giej w nocy dyżurny KP PSP w Sztumie otrzymał informacje o osobie zaginionej. Tego samego dnia po godz. 21-ej wsi Koniecwałd, wezwano strażaków do palącego się samochodu osobowego.


Budynek mieszkalny tzw.pustostan spłonął dzień później w Białej Górze po godz. 1 w nocy. Natomiast w Starym Targu ok. godz. 3 w nocy zerwał się dach budynku mieszkalnego.


Pozostałe zdarzenia minionego tygodnia to powalone drzewa związane z ostatnimi ulewami, gniazda owadów i inne miejscowe zagrożenia.


RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM st. kpt. DARIUSZ TREĆ
 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.