Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

2 utonięcia, dachowania, rozbite motocykle i ranni motocykliści. Raport Straży Pożarnej - 31.07.2017-06.08.2017

Choć rzadko zdajemy sobie z tego sprawę, Państwowa Straż Pożarna, ma praktycznie co dzień mnóstwo pracy. Nie inaczej było w tym tygodniu.

Tygodniowy raport Państwowej Straży Pożarnej w tym tygodniu wyjątkowo nasycony nieszczęściami:

31.07.2017r około godz. 15.54 w miejscowości Krynica Morska, na plaży Zatoki Gdańskiej doszło do zaginięcia mężczyzny, pływającego wcześniej z 12letnią córką w morzu. Działania straży pożarnej polegały na poszukiwaniu mężczyzny na powierzchni przy użyciu łodzi oraz na brzegu morza. Po 2 godzinach poszukiwń morze wyrzuciło na brzeg ciało mężczyzny. Mimo wykoywania RKO przez ratowników WOPR, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. W zdarzeniu brał udział 1 zastępy z JRG NDG w sile 2 ratowników, SGRWN JRG2 Elbląg, SGRWN JRG2 Gdańsk, 3 zastępy OSP w sile 11 ratowników.

01.08.2017 o godzinie 21.39 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do ataku epilepsji u kobiety. Po dojeździe na miejsce zastano nieprzytomną kobietę z zachowanymi czynnościami życiowymi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie KPP (sprawdzenie czynności życiowych, stabilizacja głowy, użycie noszy typu deska, założenie kołnierza ortopedycznego, użycie foli termoizolacyjnej, kontrola czynności życiowych, badanie urazowe), przekazanie osoby poszkodowanej dla ZRM. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp JRG w sile 4 ratowników.

02.08.2017 o godzinie 16.59 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do tonięcia mężczyny. Po dojeździe na miejsce zastano mężczyznę po wyciągnięciu z wody bez oznak życiowych, policja prowadzi RKO. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej wspólnie z policjantami, użycie defibrylatora AED. Po przyjeździe ZRM wspólne działania w przywróceniu czynności życiowych polegających na wentylowaniu przy pomocy worka samorozprężalnego oraz uciskaniu klatki piersiowej. Zabezpieczenie terenu dla wylądowania LPR - Ratownik 3. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 7 ratowników.

02.08.2017r. W godzinach nocnych na terenie powiatu przeszła nawałnica, najbardziej odczuwalna na terenie Krynicy Morskiej gdzie straż interweniowała 19 razy do usuwania połamanych konarów drzew. Na skutek silnego wiatru zostały uszkodone samochody oraz budynki.

04.08.2017 około godziny 14.54 w miejscowości Nowy Dwór Gdański ul. Warsazwska doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w pojazdach, udzielenie KPP poszkodowanemu, przekazanie poszkodowanego ZRM. Po czynnościach dochodzeniowo-śledczych Policji, sorbcja płynów eksploatacyjnych , uprzątnięcie miejsce zdarzenia, pomoc w załadunku pojazdów na lawety. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników.

04.08.2017 około godziny 17.24 w miejscowości Marzęcino doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby poszkodowane wydostały się z pojazdów o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w pojazdach, udzielenie KPP poszkodowanemu , ułożenie poszkodowanego na noszach typu deska, przekazanie poszkodowanego dla ZRM, kierowanie ruchem drogowym, po czynnościach dochodzeniowo-śledczych Policji uprzątnięto skutki wypadku. W zdarzeniu udział brały 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników i 1 zastęp OSP Marzęcino w sile 3 ratowników.

05.08.2017 około godziny 11.45 w miejscowości Żelichowo doszło do zderzenia dwóch motocykli i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba uskarżała się na ból kończyny dolnej oraz klatki piersiowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w pojazdach, zebranie przy pomocy sorbentu rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz oleju silnikowego. Pomoc w załadowaniu pojazdu na lawetę. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników.

06.08.2017 o godzinie 5.13 w Starych Babkach doszło do wypadku samochodu osobowego. Po dojeździe na miejsce zastano samochód osobowy w rowie i osobę poszkodowaną uskarżającą się na bóle w klatce piersiowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w pojeździe, podanie jednego prądu piany średniej na wydobywający się dym z komory silnika. Kierowanie ruchem drogowym. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników.

06.08.2017r około godz. 5.55 w miejscowości Ryki doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego poprzez dachowanie. Osoba kierująca znajdywała się na zewnątrz pojazdu bez obrażen. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz kierowaniu ruchem drogowym. W działaniach brał udział jeden zastęp JRG w sile 4 ratowników oraz 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 4 ratowników.

INNE ZDARZENIA ZA OKRES 31.07-06.08.2017 r

24 Zdarzenia związanych z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych

23 Zdarzenia związane z wiatrołomami

6 Zdarzenia związane z zabezpieczeniem imprez masowych

4 Zdarzenia związane z zabezpieczeniem lądowiska

3 Zdarzenia związane z pompowaniem wody

3 Zdarzenia związane z pożarów nieużytków rolnych, śmieci

1 Zdarzenie związane z otwarciem mieszkania

1 Zdarzenie związane z pożarem kombajna

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.