Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Informacje od widza przekazaliśmy policji. Kolejny salon gier w Malborku zamknięty! - 09.08.2017

Informacje od widza przekazaliśmy policji. Kolejny salon gier w Malborku zamknięty! - 09.08.2017 fot. Osoba anonimowa
W sobotę późnym wieczorem skontaktowała się z nami mieszkanka Malborka w sprawie nielegalnego hazardu, który był uprawiany pod jej domem. Zdaniem świadków w jednym z lokali przy ul. Sienkiewicza co wieczór zakłócano ciszę nocną, pito alkohol i grano na automatach.

Zdenerwowani lokatorzy zgłaszali problem straży miejskiej i policji - bez skutecznie bo jak widać walka z automatami do gier to jak walka z wiatrakami.

-"Właściciele nie wpuszczają tam oczywiście byle kogo, w obawie przed kontrolą celników. Wszystko jest pod kluczem, wejść mogą tylko zaufani" - mówi oburzona mieszkanka.


Informacje od widza przekazaliśmy policji,  która natychmiast zajęła się sprawą. Po dwóch dniach od naszej interwencji otrzymaliśmy informację o zabezpieczeniu przez malborską policję kolejnych automatów do gier, które miały charakter losowy i służyły odniesieniu korzyści finansowej.

-"Policjanci wydziału kryminalnego malborskiej komendy, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celnego z Kwidzyna, przeprowadzili dzisiaj rano na terenie Malborka działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości  związanej z nielegalnym hazardem w lokalach usługowych. Tym razem mundurowi skupili się na lokalu w dzielnicy Śródmieście, w którym  sprawdzili pochodzenie i legalność wykorzystania automatów do gier. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie z ośmiu urządzeń, które jak ustalili, nielegalnie wykorzystywane były do celów komercyjnych, tzn. gry miały charakter losowy i służyły odniesieniu korzyści finansowej. Zabezpieczone automaty do gier będą stanowić dowód w prowadzonym przez Urząd Celny postępowaniu.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3." - pisze Klaudia Piór z KPP Malbork

Funkcjonariusze zapowiadają kolejne wspólne działania.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
M-K
M-K 18.08.2017, 15:36
I GRY ZNÓW WRUCIŁY DALEJ GRAJA TYLKO NIE MA KTO POD..... KT.GOSCIU TE GRY PRZYWOZI.....
rozbawiona
rozbawiona 09.08.2017, 16:41
Jak widać konkurencja z naprzeciwka zdjęcie ujęła..
Przechodni
Przechodni 09.08.2017, 16:38
A po drugiej stronie ulicy to niby nie ma, a są.!! Tylko tam są lepiej zabezpieczeni przed wejściem "gości nieproszonych"!
ZŁAMANY
ZŁAMANY 09.08.2017, 18:17 (odpowiedź do Przechodni)
DAJĄ !!!!!
lokator
lokator 09.08.2017, 14:34
sprawdzcie na mickiewicz po pierogarni też syf
mieszkaniec
mieszkaniec 09.08.2017, 13:43
to sprawdzcie na ul kotarbińskiego jeszcze działa gó**o