Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum : Policyjna akcja " Bezpieczny weekend" - 11.08.2017

Sztum : Policyjna akcja fot. https://pixabay.com
Dziś od godziny 6:00 środy będzie trwać akcja "Bezpieczny weekend". Policjanci m.in. będą kontrolować, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa oraz bezpiecznie przewożą dzieci.

W trosce o bezpieczeństwo od dziś sztumscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczny weekend”.

W czasie planowanej akcji policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na prędkość jazdy, stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. W trakcie działań policjanci wykorzystają nowoczesne radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie tak by skontrolować maksymalna ilość kierujących.

Przypominamy kierowcom, że - prowadząc pojazd - odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Natomiast pasażerowie powinni być świadomi, że choć nie kierują 
pojazdem, także mają wpływ na bezpieczeństwo podróżowania, np. gdy nie zapinają pasów bezpieczeństwa albo godzą się, by za kierownicę wsiadł ktoś po alkoholu.

Kierowcom radzimy, aby w czasie jazdy zachowali spokój i nie ulegali presji zbytniego pospiechu. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków (natężenia ruchu, pogody i stanu nawierzchni).

Bądźmy zawsze odpowiedzialnymi użytkownikami dróg. Również osoby piesze powinny przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym - tym bardziej, że o tej porze roku jest gorsza widoczność, co ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

 

Info : KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.