Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dalszy ciąg nawałnic i zatrzymanie kierowcy bez prawka za... brak świateł mijania. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 21.08.2017

W naszym powiecie dała się we znaki kolejna nawałnica, która przeszła przez nasz powiat w ostatnim tygodniu. Usuwano konary drzew, połamane gałęzie i zabezpieczano zagrażające ludziom połamane drzewa. Jednostki OSP z powiatu sztumskiego skierowano ponadto do pomocy mieszkańcom Rytla i powiatu kościerskiego, którzy padli ofiarą najpoważniejszego ataku wichury. Z kolei sztumscy policjanci podczas rutynowej kontroli wykryli kierowcę bez prawa jazdy...

Także w minionym tygodniu strażacy borykali się ze skutkami wichury z burzami, które przeszły przez nasz region.

 

Jeśli chodzi o odnotowane interwencje związane z powalonymi drzewami i połamanymi konarami drzew, które zagrażały ruchowi drogowemu oraz domostwom, były one przeprowadzone w:

 

Starym Dzierzgoniu (konary) – 14 sierpnia; Czerninie (gałęzie) – 16 sierpnia; 19 sierpnia w Moranach (konar), Bukowie (złamana gałąź); Myślicach (konar) – 20 sierpnia; Czerninie (złamane drzewo) – 21 sierpnia.

 

Kolejny raz tego lata poważnym zagrożeniem okazały się siedliska owadów.

 

Usuwano je w: Dzierzgoniu (szerszenie) – 16 sierpnia; 17 sierpnia w: Dabrówce Malb; Folwarku, Kalwie oraz Myślicach - 18 sierpnia, Czerninie (rój pszczół) – 19 sierpnia; Nowinach – 21 sierpnia.

 

W okresie żniw strażacy zmuszeni byli także do ugaszenia pożaru 100 m kw. Rżyska przy uszkodzonym transformatorze (14 sierpnia g. 15.15 w Żuławce Sztumskiej); pożaru sieczkarni samobieżnej (15 sierpnia o godz. 23.32 w Starym Dzierzgoniu); palących się ziaren na skutek niekontrolowanego podniesienia się temperatury w suszarni zboża w Stanowie (16 sierpnia godz. 9.55). Reagowano też na sporadyczne przypadki zapalenia się śmietników.

 

Jak już informowaliśmy w www.TVSztum.pl także funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego zostali oddelegowani do pomocy w usuwaniu skutków nawałnicy w Rytlu oraz okolicach powiatu kościerskiego. Strażacy pomagali m.in. w przywracaniu funkcjonowania linii wysokiego napięcia, udrażnianiu blokowanej przez połamane pnie i gałęzie rzeki Brdy, cięciu wiatrołomów czy zabezpieczaniu zerwanych lub uszkodzonych dachów.

21 sierpnia miała miejsce ostatnia rotacja sztumskich zastępów (załogi powróciły do jednostek w powiecie sztumskim).

Pomocy takiej udzielali oprócz strażaków KP PSP w Sztumie - jednostki OSP: Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Szropy, Stary Targ i Postolin.

 

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

RZECZNIK PRASOWY KP PSP W SZTUMIE

 

 

W miniony weekend policjanci między innymi sprawdzali bezpieczeństwo na drodze. W dniu 19 sierpnia 2017 roku w miejscowości Stare Miasto funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli pojazd, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli okazało się, ze kierowca od czerwca nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

--

asp. szt. ALICJA LITYŃSKA

WYDZIAŁ PREWENCJI KPP W SZTUMIE

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.