Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztum. Czy w Polaszkach grasuje podpalacz? Śledztwo prokuratury w kierunku podpaleń – 25.08.2017

Gmina Sztum. Czy w Polaszkach grasuje podpalacz? Śledztwo prokuratury w kierunku podpaleń – 25.08.2017 fot. Archwium www.TVSztum.pl
Temat wybuchów pożarów w Polaszkach w sołectwie Postolin co jakiś czas wraca jak bumerang. Wybuchom ognia nie widać końca. Strażacy rozkładają ręce. Kolejne akcje do gaszenia pustostanu, to kolejne wydawanie pieniędzy, których przez to może zabraknąć na inne cele. Czy w Polaszkach grasuje podpalacz?

Mimo, że takie podejrzenia wysuwano już dawno, to jednak nikt wcześniej nie zgłosił oficjalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

 

- Ok. 2 tygodnie temu zgłosiłam na policję zgłoszenie o podpaleniach w Polaszkach, wciąż tego samego budynku tzw. pałacyku – informuje Sylwia Celmer sołtys Postolina. - Obecnie Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie wszczęła śledztwo pod tym kierunkiem. Według mnie są to celowe podpalenia, na które wskazują pewne ślady i zdarzenia. Np. niedawne podpalenie opon czy podpalenie śmieci w bliskim sąsiedztwie pustostanu...

 

Dodajmy, że zrujnowany, wielokrotnie palony budynek stanowi zagrożenie dla życia i mienia z uwagi na bliskość baraku, gdzie zamieszkuje ok. 10 osób.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sołtys
Sołtys 25.08.2017, 17:56
Obiekt ma właściciela który już dawno w normalnym kraju poniósł by konsekwencje za brak zabezpieczenia ! Albo obiekt odebrać i sprzedać czy przekazać zainteresowanym !
citizen
citizen 25.08.2017, 13:55
Znowu pudło to nie te Polaszki