Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nielegalnie zatrudniał obywateli Ukrainy, zapłaci 3 tysiące grzywny - 28.08.2017

Nielegalnie zatrudniał obywateli Ukrainy, zapłaci 3 tysiące grzywny - 28.08.2017 fot. WMOSG / TvBraniewo24.pl
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w firmie budowlanej na terenie gminy Braniewo przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców. W 5 przypadkach stwierdzono naruszenia przepisów w zakresie powierzania i wykonywania pracy przez obcokrajowców.

28 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zakończyli czynności kontrolne i ustalili, że przedsiębiorca powierzył nielegalnie pracę 5 obywatelom Ukrainy. Cudzoziemcy w wieku od 26 do 38 lat przyjechali do Polski w celach zarobkowych, nie zważając na konsekwencje prawne podjęli pracę bez stosownych dokumentów.

Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że jeden z mężczyzn posiadał oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym na terenie województwa mazowieckiego.

Naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przez pracodawcę skutkować będzie skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie karą grzywny nie niższą niż 3 tys. zł. Natomiast cudzoziemcy, którzy mieli świadomość wykonywania pracy „na czarno", zostali pouczeni i zobowiązani do powrotu na Ukrainę.

 

Info i foto : Straż Graniczna / TvBraniewo24.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.