Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: 31-latek zatrzymany za kradzieże sklepowe – 30.08.2017

Sztum: 31-latek zatrzymany za kradzieże sklepowe – 30.08.2017 fot. pixabay.com
Sztumscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego ze sztumskich sklepów oraz o usiłowanie kradzieży z włamaniem do innego sklepu, znajdującego się również na terenie Sztumu. Okazało się, że sprawca poszukiwany był także przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie. Usłyszał już zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, do których przyznał się.

 

W lipcu br. mundurowi przyjęli zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego ze sztumskich sklepów. Sprawca zabrał wówczas elementy przeznaczone do wykonywania prac warsztatowych i budowlanych. W sierpniu, także na terenie Sztumu, miało miejsce usiłowanie kradzieży z włamaniem do innego lokalu handlowego. W obu sprawach zostały wszczęte postępowania przygotowawcze.

 

Policjanci ustalali okoliczności obu przestępstw, zbierali materiał dowodowy, prowadzili intensywnie czynności zmierzające do wykrycia sprawcy. Mundurowi z Wydziału Kryminalnego sztumskiej komendy ustalili dane sprawcy i zatrzymali go. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Sztumu. Usłyszał już dwa zarzuty z art. 279 Kodeksu karnego, do których się przyznał.

 

W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym, okazało się, ze mężczyzna ten był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie celem doprowadzenia go zakładu karnego za wcześniej popełnione czyny zabronione.

 

 

Osadzony teraz w jednostce penitencjarnej oczekuje na wyrok.

 

 

Info: KPP Sztum

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.