Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomorskie : Policyjna akcja "Smog"- 30.08.2017

Pomorskie : Policyjna akcja fot. https://pixabay.com
30 sierpnia br. (środa) na terenie całego województwa pomorskiego przeprowadzone zostały działania pn. „SMOG”. Ich celem było wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska.

Funkcjonariusze pomorskiej drogówki w ubiegłą środę przeprowadzali wzmożone kontrole pojazdów pod kątem emisji spalin. W tym celu wykorzystane zostały furgony ekip techniki drogowej i ekologii tzw. ETDiE. Na ich wyposażeniu znajduje się specjalistyczny sprzęt diagnostyczny pozwalający na m.in.: pomiar poziomu głośności (sonometr), emisji spalin (analizator spalin oraz dymomierz), urządzenie do badania przejrzystości szyb. 

Sprawdzeniu poddana została także trzeźwość kierowców oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

 

 

 

Info : KWP Gdańsk

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Dawid
Dawid 08.09.2017, 20:45
Smog fotochemiczny tworzy się głównie w miesiącach letnich. Unosi się on w słoneczne dni, gdy temperatura powietrza jest wysoka, a na ulicach panuje duży ruch. Zimą natomiast dotyka nas tzw. smog kwaśny, gdzie domy są ogrzewane przez spalanie węgla i innych paliw stałych. Najwięcej zanieczyszczeń emituje spalanie w domowych piecach śmieci, mułu i miału węglowego. W wielu krajach UE miał i muł uważany jest za odpad przy wydobyciu węgla i nie jest sprzedawany (u nas jest). Również piece węglowe oraz węgiel muszą spełniać odpowiednie normy pod kątem emisji zanieczyszczeń, jednak w Polsce takich norm dla naszego polskiego węgla nie ma. Sam mam piec na pelet Compact Bio Luxury i zachęcam każdego, kto myśli ekologicznie na zmianę sposobu ogrzewania swojego domu. Nie przyczyniajmy się do tworzenia smogu!