Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Raport weekendowy Sztumskich służb mundurowych. Zalane piwnice, pożary i rowerzyści na promilach – 04.09.2017

Raport weekendowy Sztumskich służb mundurowych. Zalane piwnice, pożary i rowerzyści na promilach – 04.09.2017 fot. Archiwum www.TVSztum.pl
Sztumscy policjanci w ostatnich dniach dokonywali kontroli w związku z końcem okresu wakacyjnego. Poskutkowało to zatrzymaniem nietrzeźwych rowerzystów oraz wielu dowodów rejestracyjnych. Strażacy z kolei usuwali zagrożenie pożarowe w związku z pożarami sadzy w kominach. Nieco mniejsza niż 1-2 sierpnia nawałnica i tak spowodowała konieczność przeprowadzenia wielu interwencji do powalonych drzew, konarów i podtopień piwnic...

W minionym tygodniu policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali 2 września dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszym okazał się 33-letni malborczanin, którego zatrzymano w Dabrówce Malborskiej. Miał ok. 1,4 prom. Alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drugi to 43-letni mieszkaniec Kalwy zatrzymany w starym Targu. Miał prawie 1,7 prom. alkoholu,

 

Zatrzymano też 9 dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdów.

Ostatni weekend wakacji oznaczał większą kontrolę na drogach. W ramach działań „Bezpieczne wakacje” sztumscy policjanci przeprowadzali szereg kontroli m.in.: prawidłowo rozmieszczenia znaków tzw. Agatek, wjazdów do szkół, oznakowań przejść dla pieszych przy szkołach. 1 września funkcjonariusze instruowali i pomagali też dzieciom przechodzić przez pasy.

 

asp. szt. ALICJA LITYŃSKA

WYDZIAŁ PREWENCJI KPP SZTUM

 

 

W minionym tygodniu strażacy podejmowali wiele interwencji m.in. 29 sierpnia ok. godz. 8.13 w Nowej Wsi (gm. Sztum), w związku z pożarem sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego.

Konieczna była także akcja ratownicza w 29 sierpnia ok. godz. 17.32 w Mikołajkach Pomorskich, gdzie doszło do pożaru części poszycia dachowego (łaty) budynku wielorodzinnego, dym wydobywał się z wykuszu. Z kolei 30 sierpnia ok. godz. 15.52 miał miejsce pożar snopków ze słomą. Strażacy przypominają o prawidłowym zabezpieczeniu balotów i snopków słomy.

 

Problemem okazały się także szkody wyrządzone przez ostatnią wichurę. Funkcjonariusze zabezpieczyli zwisające dachówki kościoła w Postolinie (gm. Sztum). 30 sierpnia. 2 września po północy silny wiatr przewrócił drzewo, które całkowicie zablokowało drogę wojewódzką nr. 515. Ulewa spowodowała też zalanie piwnicy w Jasnej (gm. Dzierzgoń). Konieczne było wypompowanie wody. Deszcze poczyniły też szkody drogowe. W Sztumie przy ul. Chopina 2 września doszło do zerwania płyty ażurowej. 3 września przy ul. Reja konieczne było też ścięcie nadłamanego konaru drzew.

 

Strażacy zmuszeni byli tez do usunięcia kilku gniazd owadów m.in. w Nowe Minięta, Lubochowie, Sztumskiej wsi i Barlewiczkach.

 

 

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.