Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zlikwidowano plantację marihuany i zatrzymano auta o wartości 250 tys.zł - 11.09.2017

Zlikwidowano plantację marihuany i zatrzymano auta o wartości 250 tys.zł - 11.09.2017 fot. Pomorska Policja
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Na jednej z posesji w Gdańsku funkcjonariusze zabezpieczyli pięć pojazdów. Zlikwidowali także plantację marihuany, która znajdowała się w budynku. W związku ze sprawą zatrzymany został 50-letni gdańszczanin. Mężczyzna usłyszał już zarzut uprawy konopi, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas akcji, na jednej z posesji w Gdańsku, funkcjonariusze zabezpieczyli pięć samochodów, w których biegły wstępnie stwierdził możliwą ingerencję w pola numeryczne. Zabezpieczono dwa nissany patrol, toyotę land cruiser i dwa mercedesy 500 o łącznej wartości ok. 250 tys.zł, które zostaną poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym.

 W trakcie dalszych czynności w budynku znajdującym się na terenie posesji kryminalni ujawnili uprawę konopi innych niż włókniste, która wyposażona była w pełną aparaturę służącą do kompleksowej pielęgnacji roślin. Na poddaszu budynku funkcjonariusze zabezpieczyli w namiocie doniczki z krzakami konopi. Po przejściu przez szafę do ukrytych pomieszczeń znaleźli kolejnych kilkadziesiąt doniczek z krzakami konopi. Łącznie zabezpieczono ponad 100 doniczek z krzakami konopi w różnej fazie wzrostu, które zostały przekazane do dalszych badań fizykochemicznych.

Na miejscu policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj gdańszczanin został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. Prokurator na podstawie zebranych dowodów przedstawił mu zarzut uprawy konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste. Po zakończeniu czynności prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 50-latka. Sąd przychylił się do tego wniosku - mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Za uprawę konopi, której uprawa może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, sprawcy grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Info/ foto/ video : Pomorska Policja

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.