Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bohaterska postawa policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego! - 25.09.2017

Bohaterska postawa policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego! - 25.09.2017 fot. KMP Elbląg
Nietypową interwencję przeprowadzili elbląscy policjanci ruchu drogowego. Pomogli dotrzeć do szpitala kobiecie, która w trakcie jazdy samochodem bardzo źle się poczuła - mieszkanka Gdańska na przemian mdlała i odzyskiwała przytomność. Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Mundurowi zdążyli w samą porę. Lekarze zdołali jej pomóc.

W miniony poniedziałek (25.09.2017) o godz. 21:00 na Alei Grunwaldzkiej w Elblągu policjanci z ruchu drogowego - asp. Michał Szymański i sierż. szt. Maciej Krztoń - zauważyli mężczyznę, który wyskoczył z samochodu i zaczął machać na pomoc do innych kierowców. Mundurowi zatrzymali radiowóz i podbiegli do niego. 

 - Kierowca samochodu marki Citroen, mieszkaniec Gdańska był bardzo roztrzęsiony. Okazało się, że jego żona miała kłopoty z sercem. Skarżyła się na ucisk w klatce piersiowej. Na przemian traciła i odzyskiwała przytomność. Poprosił o pomoc. Nawet się nie zastanawialiśmy. - mówi asp. Michał Szymański z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 

Policjanci z drogówki bez wahania podjęli decyzję i ułatwili małżeństwu  przejazd ulicami miasta. Patrol na sygnałach ruszył przodem, a za nim osobowy citroen.

Policjanci wybrali najbliższy szpital. Był nim Szpital Miejski Św. Jana Pawła II przy ulicy Komeńskiego w Elblągu. Na miejscu chorej 65-latce udzielili pomocy lekarze. Podano jej leki i następnego dnia opuściła szpital. 

- Warta podkreślenia jest nienaganna postawa, empatia i wzorowa służba tych policjantów, nie tylko w tym konkretnym przypadku. - kończy insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

 

 

Info : KMP Elbląg

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Monika
Monika 27.09.2017, 13:32
Przecież oni po prostu wykonywali swoją pracę!! nie róbcie z nich bohaterów !!! za to przecież im płacą !! artykuł powinien pojawić się dopiero wtedy gdyby odmówili udzielenia pomocy- więc to nic nadzwyczajnego że policjanci pomogli, bo przecież od tego są. Lekarze codziennie ratują życie i dopiero jest o nich głośno jak zawalą..Pochwalmy więc wszystkich : strażaków, górników, hutników, dekarzy, lekarzy... :)
edzio
edzio 27.09.2017, 21:34 (odpowiedź do Monika)
A co? Tak nie jest? Strażaków chwalą za każdym razem gdy jakiś las się powali czy jakaś ulewa zaleje piwnice itp. Górników też chwalą jak za demonstracje, lekarze? Nawet dziś w tv chwalili jakiegoś doktora bo uleczył kogoś inaczej niż standardowo. Po PROSTU to nie należało do ich obowiązków. Do ich obowiązków i zgodnie z procedurami powinni wezwać pogotowie i poczekać na miejscu zabezpieczając miejsce do przybycia odpowiednich służb ratowniczych. Nie daj boże w trakcie ich pilotażu doszło by do wypadku u kobieta zeszła by z tego świata. To twoim zdaniem kto by odpowiadał. Policjanci bo chcieli pomóc a taki dupek jak Ty zaczął by drążyć jakim prawem podjęli decyzję o pilotażu narażając życie biednej kobiety.
qwertyuiop
qwertyuiop 27.09.2017, 14:56 (odpowiedź do Monika)
Ich praca - racja, ale nie bierzesz pod uwagę jednego istotnego aspektu. Dzisiaj wizerunek policjanta w oczach obywateli jest nadszarpnięty przez różne rzeczy, czepialstwo, bezpodstawne mandaty, brak okazywania pomocy wtedy gdy potrzeba - przecież często się o tym mówi, że policjantów brak wtedy gdy ich potrzeba, ale zawsze są, gdy potrzeba "golić" kierowców z ich kasy. Także każda postawa, która może ten obraz zmienić w bardziej pozytywny, że policjant to nie tylko osoba która się do czegoś przyczepi (np. że jedna żarówka podświetlenia tablicy się nie świeci) ale i pomoże, a to przecież jak słusznie zauważyłaś ich praca, więc dobrze że nagłaśniają, bo policjant ma być wzorem do naśladowania, ma służyć pomocą a nie się czepiać, więc im więcej tego typu akcji tym lepiej wypadają oni w oczach obywateli.