Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kontrole prędkości na sztumskich drogach w ramach zgłoszeń na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa - 28.09.2017

Kontrole prędkości na sztumskich drogach w ramach zgłoszeń na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa - 28.09.2017 fot. https://pixabay.com
W związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczącymi miejsc wskazywanych przez mieszkańców jako zagrożone przekraczaniem dozwolonej prędkości, sztumscy policjanci weryfikują te zgłoszenia i prowadzą działania przeciwdziałające tego typu zachowaniom kierowców. Jednocześnie mundurowi apelują o rozsądek i ostrożność na drodze.

Od początku powstania Krajowej Mapy Bezpieczeństwa Zagrożeń mieszkańcy miasta i powiatu sztumskiego wskazali na mapie punkty, gdzie ich zdaniem dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Są to zarówno ulice miejskie, a także główne ciągi komunikacyjne regionu.

W kilkunastu przypadkach zgłoszenia te mundurowi potwierdzili poprzez ujawnianie w danych miejscach tego typu wykroczeń. Cyklicznie organizowane są przez policjantów wzmożone akcje przeciwdziałające takim zachowaniom. Prowadzą oni kontrole statyczne i dynamiczne wykorzystując posiadany sprzęt pomiarowy: wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. 

Policjanci apelują jednocześnie do kierowców o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość, to jedna z najczęściej występujących przyczyn wypadków drogowych. Niestety, skutki tego typu zdarzeń często bywają tragiczne.

Dodatkowo przypominają, że podczas jazdy samochodem w warunkach jesiennych prędkość dozwolona na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną, a warunki drogowe mogą zmieniać się teraz z godziny na godzinę. Warto o tym pamiętać!

 

 

Info : https://pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.