Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadek, dachowanie i... gdyby nie policjanci, śmierć przez utonięcie. Wideo! - 15.12.2017

Wypadek, dachowanie i... gdyby nie policjanci, śmierć przez utonięcie. Wideo! - 15.12.2017 fot. Mateusz Grabowski/ KP PSP NDG/KPP NDG
Około kilometra za Nowym Dworem Gdańskim w stronę Marzęcina zdarzył się wypadek. Samochód wypadł z drogi o 10:30, dwie kobiety - kierująca i pasażer poszkodowane.

Aktualizacja: 18.12.2017 godz. 19:53 Nowe informacje od nowodworskiej policji odnośnie wypadku, o którym pisaliśmy niedawno:

Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w piątek w miejscowości Starocin. 56-letnia kierująca audi zjechał z drogi i wpadła do rowu z wodą. Dzięki pomocy miejscowym policjantom nie utonęła. Policjanci ustalają okoliczności tego wypadku. W piątek po godz. 10.30 dyżurny nowodworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Starocin doszło do wypadku drogowego, gdzie osobówka wypadła z drogi i wpadła do rowu melioracyjnego z wodą. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci oraz pozostałe służby ratownicze.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów patrolowo - interwencyjnych z nowodworskiej jednostki wynikało, że 56-letnia nowodworzanka, kierując audi z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechała z drogi i wpadła do wypełnionego wodą rowu melioracyjnego. Pojazd przewrócił się na dach. W audi znajdowała się również pasażerka, jak się później okazało była to 54 -latka, mieszkanka pobliskiej miejscowości. Z dalszych relacji pracujących na miejscu policjantów wynikało, że dostęp do kierującej oraz pasażerki był bardzo utrudniony z uwagi na zablokowane drzwi pojazdu. Gdy policjantom udało się wreszcie otworzyć drzwi to pomogli wydostać się na zewnątrz pasażerce, której wychłodzonej udzielono pomocy medycznej. Kierująca miała mniej szczęścia i pomimo otwartych drzwi pojazdu pozostawała dalej w nim zakleszczona. To policjanci nie mogąc wydostać kobiety podtrzymywali jej głowę ponad lustro wody ułatwiając tym samym jej oddychanie bo wody ciągle napływało do wnętrza pojazdu. Dopiero po przybyciu strażaków z nowodworskiej komendy, kobieta została wyciągnięta z pojazdu. 56 i 54- latka zostały przewiezione z obrażeniami ciała oraz wychłodzeniem organizmu do elbląskiego szpitala.

Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał oględziny miejsca zdarzenia oraz dokumentację fotograficzną. Śledczy na miejscu przesłuchali również świadków. Pojazd zholowano na parking policyjny. Na czas wykonywanych czynności ruch odbywał się wahadłowo. Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny tego wypadku.

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Xyz
Xyz 21.12.2017, 11:27
Zalecam sprawdzac fakty żeby nie napisać klamstwa.