Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Weekendowy raport sztumskiej straży pożarnej. Zalane piwnice, drogi, zagrożenia pożarowe i wypadek w Nowcu – 18.12.2017

Weekendowy raport sztumskiej straży pożarnej. Zalane piwnice, drogi, zagrożenia pożarowe i wypadek w Nowcu – 18.12.2017 fot. Archiwum TVSztum.pl
W ostatnim tygodniu interwencje strażaków dotyczyły przeważnie zagrożeń związanych z wodą. Woda zagrażała budynkom oraz, gdy wylewała się na szosę i zamarzając stanowiła zagrożenie dla ruchu pojazdów. Doszło także do poważnego wypadku - zderzenie auta z drzewem.

13.12 ok. godz. 1 w Jeziornie (gm. Dzierzgon) doszło do pęknięcia zaworu doprowadzającego wodę do pieca budynku jednorodzinnego. Skutek - zalana piwnica i konieczność wypompowania wody przez strażaków.

 

Tego samego dnia w południe w budynku mieszkalnym w Jasnej (gm. Dzierzgoń) także doszło do zalania piwnic, ale tym razem na skutek przybrania wód gruntowych. Woda zebrała się w pobliskiej studni, do której podłączony jest drenaż z pola.

 

Także 13.12 ok. godz. 19 w Starym Dzierzgoniu na DW nr 519 doszło do zalania drogi. Na miejscu strażacy zauważyli wydobywającą się wodę z rowu przy przepuście na wjeździe na pole. Woda na skutek niskiej temperatury marzła, stwarzając zagrożenie dla poruszających się pojazdów. Spływała grawitacyjnie ze spadkiem terenu na odległość ok. 800 m. Zastęp strażaków udrożnił przepust. Zarządzono też przyjazd piaskarki, by posypała fragment drogi.

 

Do zdarzenia związanego z wodą doszło również 14.12 w Szropach (gm. Stary Targ). Pęknięcie rury kanalizacyjnej doprowadziło do zalania piwnicy w budynku wielorodzinnym. Działania zastępu strażackiego polegało na wypompowaniu wody.

 

16.12 o godz. 12.38 w Sztumie na drodze powiatowej pojawiła się plama oleju na odcinku ok. 40m i szer. ok 2 m. Jednostka straży zneutralizowała oraz uprzątnęła substancję ropopochodną.

 

Kolejne wezwania 16.12 dotyczyły zagrożeń pożarowych. W Sztumie o godz. 17.58 dwa zastępy straży w budynku wielorodzinnym zabezpieczyły nieszczelny piecyk. W chwili przybycia zastępów wydobywał się z niego ogień, ale w trakcie dojazdu JOP ogień już wygasł.

O godz. 23.27 w Gościszewie (gm. Sztum) wybuchł pożar w pustostanie. Gdy służby przybyły na miejsce widać było wydobywające się języki płomieni. Paliły się liczne śmieci oraz opony. Pożar został szybko opanowany.

 

17.12 o godz. 10.08 w Nowcu (gm. Dzierzgoń) doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy uległ zderzeniu z drzewem. W wyniku zdarzenia została poszkodowana jedna osoba. Poszkodowanego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Auto zostało odholowane na pobliski parking jeszcze przed przyjazdem służb.

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.