Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Auta dachowały na śliskiej nawierzchni. Strażacy w święta wzywani do pożarów sadzy oraz wybuchu ognia w budynku. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 27.12.2017

Poniedziałek po świętach nie przyniósł spokoju trzem kierowcom, których pojazdy na skutek niezachowania ostrożności i śliskiej nawierzchni uległy wypadkom. Do pierwszego z nich doszło przed godz. 8.45 w Gościszewie, gdzie kierująca samochodem osobowym, wjechała do rowu dachując, w dwóch późniejszych zdarzeniach także jeden z pojazdów dachował.

Dwa kolejne zdarzenia drogowe to również skutek niedostosowania prędkości, przez kierujących samochodami osobowymi do panujących na drodze warunków. Doszło do nich na łuku drogi pomiędzy Tropami Szt. a Kalwą. Do pierwszego z nich o godz. 9.30, do drugiego o 11.30.

W pierwszym wypadku wstępnie ustalono, że przyczyną było wpadnięcie w poślizg kierowcy forda mondeo. Auto dachowało. Mężczyzna wyszedł o własnych siłach z pojazdu, jednak załoga pogotowia ratunkowego zadecydowała o przewiezieniu mężczyzny do szpitala w Sztumie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia odcinając akumulator oraz neutralizując płyny eksploatacyjne. W drugim zdarzeniu podobnie - wstępną przyczyną był poślizg. Kierująca także wyszła ze swojego auta – Toyoty Yaris o własnych siłach, doznając niegroźnych potłuczeń.  

 

23 grudnia policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w Starym Dzierzgoniu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Okazał się nim 50 letni mieszkaniec powiatu iławskiego, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Należy dodać, ze mężczyznę zanim przekazano Zakładu Karnego, osadzono go w policyjnej izbie dla osób zatrzymanych, by wytrzeźwiał. Kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości przy zawartości 2,5 prom alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

25 grudnia na trasie Lubochowo-Pronie kierujący Mercedesem w trakcie wymijania innego auta stracił panowanie nad swoim pojazdem, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Podobne zdarzenie miało miejsce w dniu 26 grudnia w Postolinie, gdzie kierujący osobowym VW również nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, i podobnie jak kierowca mercedesa- wjechał do rowu.

 

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali też kilka dowodów rejestracyjnych pojazdów. Powodem był brak aktualnych badań technicznych, a także ujawnione podczas kontroli drogowej uszkodzenia samochodów

 

--

asp. sztab. ALICJA LITYŃSKA

Wydział Prewencji, KPP SZTUM

 

W minionym tygodniu strażacy wiele razy interweniowali do palących się sadz w przewodach kominowych. Do tego typu wezwań byli wzywani:

 

18.12 o godz. 21.48 w Bągarcie (gmina Dzierzgoń) w budynku wielorodzinnym, o godz. 22.03 w Szropach (także budynek wielorodzinny);

24.12 o godz. o godz. 15.54 w Mikołajkach Pomorskich przy ul. Kwiatowej, gdzie doszło do pożaru komina w domu jednorodzinnym.

 

Niestety nie obyło się także bez dużo poważniejszych pożarów...

 

20.12 o godz. 10:57 w Koślince (gm. Sztum) doszło do pożaru piwnicy. 6 osób musiało opuścić mieszkania jednopiętrowego budynku. Strażacy odłączyli prąd do nieruchomości i weszli do piwnicy z prądem wody. Konieczne było użycie aparatów ochrony dróg oddechowych. Paliło się drewno składowane przy piecu.

 

 

 

25.12 o godz. 2.25 w Czerninie (gm. Sztum) przy ul. Krótkiej doszło do pożaru budynku wielorodzinnego. Przyczyną wybuchu ognia było zapalenia się świeczek i papierów, które ugaszono przez właściciela. Wyczuwalny był lekki zapach spalenizny.

 

26.12 o godz. 22.25 palił się samochód osobowy zaparkowany na posesji w Koniecwałdzie (gm. Sztum). Pożarem objęty był przedział silnikowy. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.

 

24.12 tuż przed południem w Żuławce Sztumskiej (gm. Dzierzgoń) silny wiatr złamał konar drzewa, który zablokował pas jezdni drogi powiatowej. Jednak na wysokości ok 8 m nad jezdnią znajdował się drugi nadłamany konar, który zagrażał spadnięciem na drogę. Strażacy dokonali ich usunięcia.

 

24.12 na os. Parkowym w Sztumie także przed południem mieszkańcy zauważyli przechylone drzewo. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażaków okazało się, że drzewo było przechylone w stronę budynku mieszkalnego. Po dokonaniu rozpoznania podjęto decyzję o zadysponowaniu jednostki ze Sztumu.

 

– –

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

Rzecznik prasowy KP PSP SZTUM

 

Fot. Archiwum www.TVSztum.pl

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.