Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uciekał przed policją, bo miał narkotyki. Dachujące pojazdy i zagrożenia czadem. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 02.01.2018

Uciekał przed policją, bo miał narkotyki. Dachujące pojazdy i zagrożenia czadem. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 02.01.2018 fot. pixabay.com
41–letniemu mieszkańcowi powiatu sztumskiego grozi kara trzech lat więzienia. Policjanci znaleźli przy nim biały, narkotykowy proszek. Strażacy z kolei byli zmuszeni do usuwania skutków kolizji drogowych. Dwukrotnie zabezpieczali auta po dachowaniu. Kolejnymi działaniami były kontrole pomieszczeń na obecność CO.

W miniony weekend dzierzgońscy policjanci podczas patrolu zauważyli na ul. Krzywej mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać.

Chwilę później mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu miał przy sobie woreczek z białym proszkiem. Po sprawdzeniu zabezpieczonej substancji testerem narkotykowym, okazało się, że jest to amfetamina.

41-letni mieszkaniec powiatu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczone środki odurzające zostały przekazane do dalszych badań. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty posiadania narkotyków.

 

Ponadto mundurowi zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów w okresie świątecznym. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Natomiast 30 grudnia w Sztumie patrol interwencyjny zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki Suzuki. Okazało się, że kierujący nim 58-latek miał w organizmie ponad 0,5 prom alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

 

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Sztum zatrzymali też kilka dowodów rejestracyjnych pojazdów. Powodem był brak aktualnych badań technicznych, a także ujawnione podczas kontroli drogowej uszkodzenia samochodów.

 

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł. asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

Strażacy w minionym tygodniu byli wzywani do zdarzeń związanych z zagrożeniem obecnością czadu. Niektóre z interwencji nie wykazały zagrożenia, jednak w Nowinach 2 stycznia w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym, pomiar w łazience na jego zawartość dał wynik pozytywny. Podobnie było Szropach tego samego dnia, gdzie w skontrolowanych pod tym kątem mieszkaniach uzyskano wynik 10-15 ppm.

 

26.12 w Koniecwałdzie (gm. Sztum) straż pożarna ugasiła pożar samochodu osobowego.

 

27.12 w Kalwie (gm. Stary Targ) na drodze wojewódzkiej samochód osobowy dachował wpadając do rowu Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli pojazd, jednak kierowca zdążył już opuścić auto.

 

27.12 w Koniecwałdzie na drodze krajowej nr 55, zastęp straży pożarnej usunął plamę oleju powstałą po kolizji. Miała ona powierzchnię 2 m kw.

 

27.12 w Kalwie na drodze wojewódzkiej doszło do dachowania auta osobowego. W chwili przybycia na miejsce zastępu strażaków, auto leżało na poboczu drogi. Także w tym przypadku kierowca opuścił pojazd o własnych siłach.

 

30.12 w Postolinie (gm. Sztum) na skutek opadów doszło do zalania drogi gminnej. Działania straży polegały na wypompowaniu wody z zalewiska i tym samym udrożnienia tego odcinka drogi.  

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.