Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijany 37- latek groził nożem rodzinie podczas awantury domowej... - 01.01.2018

Pijany 37- latek groził nożem rodzinie podczas awantury domowej... - 01.01.2018 fot. https://www.pomorska.policja.gov.pl
Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 37-latkowi zatrzymanemu w poniedziałek przez tczewskich policjantów. Sprawca podczas awantury domowej wymachując nożem groził wszystkim członkom rodziny pozbawieniem życia...

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 37-latkowi zarzuty dotyczące znęcania i gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

W noworoczny poniedziałek o godzinie 19.45 oficer dyżurny tczewskiej policji dostał telefoniczne zgłoszenie, że w jednym z mieszkań miało dojść do awantury domowej. Przyjmujący zgłoszenie policjant wysłał na miejsce patrol interwencyjny. Mundurowi w rozmowie ze zgłaszającą dowiedzieli się, że jej nietrzeźwy mąż wszczął awanturę i wymachując nożem groził wszystkim członkom rodziny pozbawieniem życia. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna stosuje przemoc domową od dłuższego czasu, dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania fizycznego i psychicznego oraz sporządzili niebieską kartę. 

Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić dwa zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad rodziną oraz gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania na okres jednego roku. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. 

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym jak przemoc wobec innych osób.

 

 

Info i foto : https://www.pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.