Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącenie pieszej w Sztumie. Areszt za znęcanie się nad rodziną i nielegalne posiadanie broni. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 09.01.2018

W minionym tygodniu policjanci podejmowali szereg działań związanych z zabezpieczaniem miejsca potrącenia kobiety przy ul. Reja oraz interwencjami domowymi. Jedna z nich była szczególnie niebezpieczna z uwagi na posiadanie przez sprawcę przemocy wielu sztuk broni z amunicją. Z kolei strażacy udzielali pomocy potraconej w wypadku kobiecie, kontrolowali szczelność piecyków i gasili płonące sadze w kominach.

Znamy już wstępne przyczyny wypadku, któremu uległa kobieta w ostatni piątek na ul. Reja. 63-letnia kobieta została potrącona. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem

będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.

 

W piątek po godzinie 16:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej, do którego doszło na ul. Reja. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie ustalali okoliczności i przebieg wypadku. Ze wstępnych informacji mundurowych wynika, że 63-latka wtargnęła pod jadące audi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny wyjaśniali okoliczności zdarzenia, a także sprawdzili trzeźwość kierowcy oraz pieszego - byli trzeźwi. Piesza została przewieziona do szpitala. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

 

Przypominamy: Pieszy by poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze, może to uczynić

poprzez noszenie elementów odblaskowych. Posiadanie na odzieży wierzchniej odblasku zapewni właściwą widoczność i może uchronić przez przykrymi konsekwencjami. Odblask, nawet w mieście, to rozsądna konieczność. Poza terenem zabudowanym po zmierzchu każdy pieszy, bez

względu na wiek, ma obowiązek być wyposażonym w element odblaskowy.

 

 

Zatrzymano 63-latka, który znęcał się nad swoją rodziną. To jednak nie jedyny zarzut, jaki usłyszy mężczyzna bowiem w domu, gdzie mieszkał policjanci znaleźli broń oraz amunicję.

Mieszkańcowi gminy Sztum grozi kara 8 lat więzienia, ale na razie posiedzi 2 miesiące w areszcie.

 

Pod koniec ub. tygodnia, oficer dyżurny sztumskiej jednostki odebrał telefon, gdzie mężczyzna wszczął awanturę w domu swoich rodziców. Na miejsce pojechali funkcjonariusze. Z relacji kobiety wynikało, że dramat w tej rodzinie trwał od kilku lat. Awantury, wyzwiska, groźby i bicie były w tym domu codziennością. Mężczyzna wyganiał żonę z mieszkania, zdarzało się również, że uniemożliwiał jej wejście do domu.

Tego samego dnia 63-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

 

W trakcie interwencji wyszło na jaw, że mężczyzna posiada w domu broń palną, którą groził swojej żonie. Zabezpieczono łącznie pięć sztuk broni i amunicję. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną i trójką małoletnich dzieci. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

 

Sztumscy policjanci apelują: Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

 

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z

twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 - to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - Niebieska Linia.

 

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM
mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

2.01 po północy w Nowinach (gm. Dzierzgoń) strażacy zostali wezwani do kontroli na zatrucie tlenkiem węgla mieszkania w budynku wielorodzinnym. Funkcjonariusze potwierdzili obecność CO. Pogotowie przetransportowało mieszkańca z podejrzeniem zatrucia czadem. Strażacy dokładnie przewietrzyli cały budynek oraz wydali stosowne zalecenia mieszkańcom.

 

2.01 w Szropach (gm. Stary Targ) ratownicy sprawdzili mieszkanie zgłaszającego miernikiem wielogazowym - urządzenie wskazało 0ppm. Jednak strażacy sprawdzili też dwa sąsiednie mieszkania, a w tych urządzenie wskazało obecność CO.

 

Tego samego dania w Sztumskiej Wsi (gm. Sztum) w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, jednopiętrowym paliły się sadze w przewodzie kominowym, wyposażonym we wkład kominowy. Po dotarciu do komina dokonano przygaszenia palącej się sadzy. Wygaszono też piec CO oraz przewietrzono pomieszczenia kotłowni przy użyciu wentylatora.

 

3.01 strażacy zabezpieczali też odcinek drogi w Zajezierzu (gm. Sztum). Na terenie dworku zajezierskiego, przy płocie, w kierunku nad drogą znajdował się uszkodzony konar drzewa, który był przechylony nad drogą, stwarzając zagrożenie.

 

5.01 w Postolnie (gm. Sztum) interweniująca karetka pogotowia podczas zawracania, ugrzęzła na terenie jednej z posesji. Przy pomocy wyciągarki karetka pogotowia została wyciągnięta na drogę wjazdową. Dalsze wykorzystanie wyciągarki pozwoliło na wyjazd samochodu pogotowia z terenu posesji.

Także jeden z pojazdów straży ugrzązł przy wyjeździe z posesji. Konieczne było wylanie wody ze zbiornika samochodu w celu zmniejszenia jego masy. Próby wydostania samochodu GCBA 4/24 przy pomocy wyciągarki na drogę, pogarszały sytuację. Wsparcia udzielił właściciel dwóch ciągników rolniczych, przy pomocy których samochód został wyciągnięty na drogę gruntową.

 

 

5.01 w Sztumie przy ul. Reja ok. godz. 16 doszło do potrącenia kobiety przez samochód osobowy, który w chwili przybycia strażaków na miejsce znajdował się na jezdni przed samochodem. Poszkodowanej udzielono pomocy przedmedycznej i unieruchomiono kończynę dolną prawej za pomocą szyny Kramera. Także ekipa pogotowia udzieliła pomocy poszkodowanej, a policja zabezpieczyła miejsce wypadku i przeprowadziła oględziny.

 

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

Fot. pixabay.com/KWP/W. Mocny

Zdjęcia wieczorne, na których widać interweniujące służby dotyczą potrącenia pieszej 5 stycznia. 

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.