Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zimno i mróz zagrażają bezdomnym i osobom w trudnej sytuacji. Nie bądźmy obojętni! - 17.01.2018

Zimno i mróz zagrażają bezdomnym i osobom w trudnej sytuacji. Nie bądźmy obojętni! - 17.01.2018 fot. pixabay.com
W ostatnich dniach w całej Polsce występują niskie temperatury. To śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla osób samotnych, bezdomnych. Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie apeluje, by zwracać uwagę na innych i nie pozostać obojętnym w tym trudnym czasie na los potrzebujących. Bądźmy wrażliwi i sprawdzajmy, czy osoby spotkane na ulicy nie potrzebują naszej pomocy lub schronienia.

Nie trzeba dodawać, że nasza pomoc może uratować czyjeś życie.

 

 Pracownicy socjalni oraz administracji samorządowej starają się służyć wszystkim potrzebującym informacją o placówkach opiekuńczych.

Przypominamy, że dom dla osób bezdomnych znajduje się w Piekle (gm. Sztum) – Centrum Usług Socjalnych tel. 508 643 507 (placówka prowadzona jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet w Trudnej Sytuacji Życiowej "JUNONA" w Kwidzynie. To hostel dla kobiet i kobiet z dziećmi, prowadzący całodobową pomoc bezdomnym kobietom w ciąży, z małymi dziećmi, ofiarom przemocy w rodzinie) oraz w Ośrodku AGAPE w Sztumie przy ul. Żeromskiego 8 tel. 55/277 78 0 lub w Stowarzyszeniu na Rzecz Bezdomnych, Dom Modlitwy „AGAPE” w Nowym Stawie (dom dla bezdomnych, przyjmujący osoby w podeszłym wieku i kobiety opuszczające zakłady karne) tel. 55/271 50 53.

 

- W województwach działają centra zarządzania kryzysowego, które są zobowiązane do wskazywania miejsc lub zabierania osób potrzebujących pomocy do ogrzewalni noclegowni lub schroniska, które działają całodobowo – informuje Sylwia Mackiewicz, dyr. MGOPS w Sztumie.

- Gdy widzimy osobę potrzebującą wsparcia możemy to zgłosić właściwym służbom. Zgłoszenia przyjmuje policja, straż miejska oraz pogotowie. Można też zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o konieczności pomocy.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.