Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: nielegalny tytoń przejęty przez policję. - 19.01.2018

Nowy Dwór Gdański: nielegalny tytoń przejęty przez policję. - 19.01.2018 fot. KPP NDG
Nowodworscy kryminalni zabezpieczyli blisko 67 kg krajanki tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 47-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oraz podatku vat, sięgają 31 tysięcy złotych. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej jednostki podejrzewali, że 47 – letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego może posiadać większe ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ich przypuszczenia potwierdziły się w trakcie przeszukania jednych z pomieszczeń gospodarczych na terenie Nowego Dworu Gdańskiego.

Podczas przeprowadzonej akcji, w budynku gospodarczym, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli krajankę tytoniu – blisko 67 kg, bez polskich znaków akcyzy oraz pojemniki z odczynnikami i zapachami, mogące służyć do produkcji papierosów. Tytoń spakowany był w worki foliowe, a policjanci znaleźli tam jeszcze domowe urządzenia służące do mielenia tytoniu i dalszej jego obróbki.

W tej sprawie zatrzymany został 47-latek z Nowego Dworu Gdańskiego. Znaleziony podczas przeszukania tytoń, został przepakowany i zabezpieczony. Będzie to stanowiło dowód w postępowaniu przed sądem.

Policjanci zajmując się tą sprawą oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego przez 47-latka podatku akcyzowego i podatku vat stracił tylko na tym procederze 31-tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.