Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wiele zagrożeń pożarowych. Płonęły skrzynka rozdzielcza w budynku, sadze w kominach i stóg słomy. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 22.01.2018

Wiele zagrożeń pożarowych. Płonęły skrzynka rozdzielcza w budynku, sadze w kominach i stóg słomy. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 22.01.2018 fot. W. Mocny/pixabay.com
W minionym tygodniu strażacy interweniowali do wielu zagrożeń pożarowych, które na szczęście nie skończyły się pożarami całych budynków. Niemniej zagrożenie stanowiły palące się sadze w kominie oraz zapalenie się skrzynki rozdzielczej w na pl. Wolności w Sztumie.

 

Sztumscy policjanci w minionym tygodniu nie odnotowali żadnych wypadków drogowych. Jednak policjanci ruchu drogowego zatrzymali podczas weekendu osiem dowodów rejestracyjnych od pojazdów. Ponadto odnotowaliśmy kilkanaście interwencji związanych z zakłócaniem porządku.

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

19.01 po godz. 22 w Gronajnach doszło do pożaru stogu słomy. Na miejsce zadysponowano dwie JRG Sztum oraz jednostkę OSP Gościszewo.

 

21.01 po godz. 21.46 doszło do pożaru skrzynki elektrycznej (rozdzielnia) w budynku wielorodzinnego na pl. Wolności w Sztumie. Widoczne zadymienie na klatce. Strażacy odłączyli prąd w budynku wyłącznikiem głównym znajdującym się na zewnątrz. Następnie ugasili palącą się skrzynkę elektryczną (rozdzielnię) przy pomocy dwóch gaśnic proszkowych. Konieczne bybyło oddymianie klatki schodowej za pomocą wentylatora. Poinformowano także lokatorów, aby nie wychodzili z mieszkań na klatkę schodową. Przy pomocy miernika wielogazowego zmierzono obecność gazów niebezpiecznych na klatce schodowej oraz w mieszkaniach lokatorów, jednak wynik był negatywny. W czasie trwania akcji nie zaistniała konieczność ewakuacji mieszkańców.

 

Dodatkowo częściowo przeprowadzono prace rozbiórkowe przy skrzynce elektrycznej gdzie znajdowały się nadpalone przewody. Przy pomocy kamery termowizyjnej strażacy sprawdzili temperaturę w okolicy spalonej rozdzielni, w celu wyeliminowania zarzewi ognia. W obecności właściciela i najemcy dodatkowo sprawdzono pomieszczenie i zaplecze budynku, nie stwierdzono obecności gazów niebezpiecznych ani podwyższonej temp. przewodów elektrycznych. W budynku nie można włączenia zasilania w energię elektryczną.

 

 

15 stycznia dwukrotnie doszło do zapalenia się sadz w kominach. O godz. 18.05 w Sztumie przy ul. Kalkszteina oraz o godz. 22.16 w Dąbrówce Malborskiej.

 

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.