Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Policjanci podsumowują funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń – 24.01.2018

Sztum: Policjanci podsumowują funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń – 24.01.2018 fot. KPP Sztum
W ub.r. sztumscy policjanci odnotowali w powiecie łącznie 181 zagrożeń naniesionych przez mieszkańców powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi weryfikując te zgłoszenia za pośrednictwem aplikacji potwierdzili 102 zgłoszenia. Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych przez internautów zaliczyć można było przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci dziękują za otrzymane sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy.

Sztumscy stróże prawa w 2017 roku odnotowali na terenie powiatu 181 zgłoszeń naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych zaliczyć można było przekroczenie dozwolonej prędkości - 43 zgłoszenia. Najczęściej te zagrożenia naniesione były w Dzierzgoniu na ul. Limanowskiego oraz na drodze krajowej nr 55. To w tych miejscach policjanci ruchu drogowego weryfikowali te zgłoszenia podczas prowadzonych cyklicznie działań pn. Prędkość, podczas których wobec kierujących łamiących przepisy zastosowywali mandaty karne lub kierowali wnioski o ukaranie do sądu.

 

Kolejnymi istotnymi zagrożeniami, wskazywanymi przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest niewłaściwa infrastruktura drogowa- 21 zgłoszeń oraz nieprawidłowe parkowanie- 24 zgłoszenia. Łącznie w 2017 roku mundurowi wystosowali 8 wniosków m.in. do Urzędu Miasta w Dzierzgoniu, GDDKiA oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Sztumie z prośba o usunięcie tych nieprawidłowości.

 

Aplikacja służy również sztumskim policjantom do planowania debat oraz spotkań z mieszkańcami. Ponadto wykorzystywana jest między innymi przy tworzeniu analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego dla powiatu sztumskiego.

 

Mundurowi przez cały rok zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu do korzystania z aplikacji i włączenia się we wspólne działania w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i nie tylko.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.