Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci o bezpieczeństwie na ... - 24.01.2018

Policjanci o bezpieczeństwie na ... - 24.01.2018 fot. KMP Elbląg
Na Górze Chrobrego w Elblągu policjanci prewencji kryminalnej spotkali się z dziećmi aktywnie spędzającymi czas na śniegu. Mundurowi nie tylko czuwają nad ich bezpieczeństwem ale także dbają o przestrzeganie prawa w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa. Wszystko w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Trwający okres ferii zimowych dla dzieci i młodzieży to doskonała okazja do nauki lub doskonalenia nabytych już umiejętności uprawiania popularnych w naszym kraju sportów zimowych, szczególnie jazdy na nartach lub snowboardzie. Dla wielu osób, zwłaszcza dzieci, młodzieży szkolnej, ich rodziców i opiekunów, jest to dobra okazja do zaplanowania aktywnego wypoczynku. Jak co roku na stoku Góry Chrobrego w Elblągu  pojawiło się wielu miłośników zimowego szaleństwa. Nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach. 

- Dzieci i młodzież do 16 roku życia poruszające się na stoku musza mieć kask ochronny.  Warto przypomnieć, że osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających nie powinny wchodzić na stok. Co jest ważne w jeździe na nartach i snowboardzie? – Dobra zabawa ale przede wszystkim bezpieczeństwo nasze i innych osób. – mówi mł. asp. Agnieszka Brzozowska z prewencji kryminalnej. 

Do uczestników aktywnego wypoczynku na Górze Chrobrego trafiły kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych, a także policyjne gadżety. Przy działaniach „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci współpracowali z instruktorami szkółki narciarskiej Morski z Elbląga. 

 

 

Info i foto : KMP w Elblągu 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.