Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policyjne kontrole pojazdów i stanu trzeźwości. Kolizja, potrącenie i plama oleju. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 29.01.2018

Policyjne kontrole pojazdów i stanu trzeźwości. Kolizja, potrącenie i plama oleju. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 29.01.2018 fot. Archiwum
Dzieci i młodzież rozpoczęły ferie zimowe. Priorytetem dla policjantów w tym okresie jest zapewnienie im bezpieczeństwa. W powiecie sztumskim trwają działania policyjne „Bezpieczne ferie”. Policjanci surowo podchodzą do kontroli stanu technicznego pojazdów, a zwłaszcza do eliminowania nietrzeźwych kierowców. Niestety ten ostatni przypadek miał miejsce w gminie Mikołajki Pomorskie.

W ramach wspomnianych których policja dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować zagrożenia m.in. w ruchu drogowym związane z zimowym wypoczynkiem.

 

W ostatni weekend sztumscy mundurowi z Ogniwa Ruchu Drogowego kontrolowali drogi powiatu a także kierujących i stan techniczny pojazdów.

 

Chociaż weekend był spokojny nie obyło się bez zdarzeń drogowych. 27 stycznia około godziny 13.00 w Sztumie przy ulicy Mickiewicza, kierujący samochodem osobowym, mieszkaniec gminy Mikołajki Pomorskie, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem przejazdu nie dostosował się do znaku drogowego nakazującego jazdę w prawo, pojechał w lewą stronę najeżdżając na znajdujący się na jezdni znak drogowy i w konsekwencji uszkodził go.

 

W trakcie kontroli pojazdów policjanci zatrzymali cztery dowody rejestracyjne, gdyż stwierdzili, że auta są niesprawne lub też minął termin badań technicznych.

 

28 stycznia około godziny 13.00 w miejscowości Dworek funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy. W trakcie wykonywania czynności służbowych stwierdzili, że kierujący 42-letni mieszkaniec gminy Mikołajki Pomorskie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 0,48 mg/dm2. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawca będzie zobowiązany także do zapłaty co

najmniej 5 tys. zł na cele społeczne a także grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

 

– –

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W SZTUMIE

asp. szt. ALICJA LITYŃSKA

 

22.01 o godz. 11.35 strażacy podejmowali interwencje do usunięcia spróchniałej gałęzi, która zagrażała przejeżdżającym pojazdom i pieszym.

 

Noe obyło się bez zdarzeń drogowych:

 

22.01 doszło do kolizji dwóch aut osobowych na drodze krajowej w Sztumie przy ul. Kwidzyńskiej.

 

23.01 o godz. 18.33 strażacy uczestniczyli w zabezpieczaniu skutków wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie starsze kobiety. W chwili przybycia na miejsce strażaków jedna z poszkodowanych była nieprzytomna.

 

27.01 o godz. 15.45 w Miniętach zastęp straży podjął akcję do usunięcia plamy oleju, która pojawiła się na drodze gruntowej. Plama ropy pochodziła od samochodu osobowego, który uderzył misą olejową, na skutek czego doszło do wycieku. Kierowca zjechał na pobocze drogi. Plama ciągnie się na odcinku ok 600 m.

 

22.01 o godz. 18.53 w Gościszewie palił się pustostan – budynek gospodarczy. Paliły się szmaty i słoma. Był to budynek murowany pokryty blachą (strop betonowy).

 

25.01 o godz. 19.37 w Nowym Folwarku doszło do zalania piwnicy budynku wielorodzinnego. Zastęp strażaków zabezpieczył nieruchomość poprzez m.in. wypompowanie wody.

 

Trzykrotnie w minionym tygodniu były powodowane zagrożenia pożarowe. 26.01 w Szropach straż pożarna skontrolowała przewody wentylacyjne w budynku wielorodzinnym. Tego samego dnia gaszono palące się sadze w kominie w domu jednorodzinnym w Chojtach oraz w budynku typu bliźniak w Myślicach.

 

– –

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.