Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z promilem, nadmierną prędkością, prosto w drzewo... Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 19-26.02.2018

Z promilem, nadmierną prędkością, prosto w drzewo... Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 19-26.02.2018 fot. KP PSP Sztum
Do najpoważniejszego zdarzenia minionego tygodnia doszło w ostatnią sobotę w gminie Stary Targ, gdzie auto osobowe wraz z pasażerami , śród których było dziecko, uderzyło w drzewo. Inne, liczne zdarzenia najczęściej dotyczyły palących się sadz w kominach, zwarć elektrycznych. Może cieszyć, że w kilku przypadkach właściciele budynków prawidłowo reagowali: odłączając źródła prądu, wygaszając piece czy ewakuując mieszkańców...

Sztumscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Targ. Do wypadku doszło 24 lutego o godzinie 17.25. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 40-letni kierowca mitsubishi stracił panowanie na autem i uderzył w drzewo. Troje pasażerów w tym dziecko z obrażeniami ciała został przetransportowanych do szpitala. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia a w chwili a po jego zatrzymaniu okazało się, że miał prawie promil alkoholu w organizmie a dodatkowo 40-letni mieszkaniec Elbląga był poszukiwany listem gończym do odbycia kary.

 

Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia a technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Wkrótce mieszkaniec Elbląga usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz kierowania samochodem w stanie po spożyciu alkoholu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił już do aresztu.

 

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów drogowych.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

Większość interwencji strażackich minionego tygodnia dotyczyła problemów z przewodami kominowymi, bardzo często chodziło o pożary sadz.

 

20.02 o godz. 20.33 przy ul. Jagiełły w Sztumie samochód osobowy BMW wypadł z drogi uszkadzając znak drogowy i latarnie. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń i odmówił pomocy.

 

21.02 o godz. 12.24 w budynku starostwa przy ul. Mickiewicza w Sztumie nad wejściem do budynku na wysokości ok. 4 m znajdował się uszkodzony tynk gzymsu, który mógł w każdej chwili spaść. Stwarzało to zagrożenie dla petentów Starostwa. Strażacy zabezpieczyli uszkodzoną ścianę.

 

21.02 o godz. 12.56 w domu jednorodzinnym w Milikowie w domu jednorodzinnym w kuchni doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Zapalił się przewód od kuchenki gazowej oraz gniazdko. Właściciel sam przed przyjazdem pierwszego zastępu wyłączył korki oraz odłączył prąd. Wyniósł butlę gazową z budynku i wyprowadził mieszkańców na zewnątrz. Strażacy dokonali kontroli nieruchomości i wydali zalecenia.

 

23.02 o godz. 11.25 w budynku jednorodzinnym 2-kondygnacyjnym w Nowym Targi doszło do zapalenia się sadz w kominie. Właściciel domu jednak, wygasił w piecu przed przybyciem JOP. Zastęp strażaków widział wydobywający się dym oraz iskry.

 

24.02 o godz. 17.29 strażacy odebrali zgłoszenie do wypadku drogowego w Nowym Targu. Pojazd osobowy uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Podróżowało nim pięć osób: dwóch mężczyzn, dwie kobiety i dziecko (chłopiec). Kierowca według relacji świadków po wyjściu z pojazdu oddalił się w kierunku miejscowości Nowy Targ, na miejscu dwa ZRM oraz Policja. Poszkodowani trafili pod opieką ZRM - jedna z kobiet odmówiła pomocy i oddaliła się do miejsca zamieszkania.

 

25.02. o godz. 14.35 w budynku jednorodzinnym przy ul. H. Sienkiewicza w Sztumie, mężczyzna lat 65 po powrocie z piwnicy zgłosił duszności i problemy z oddychaniem.

Ratownicy w ODO weszli do piwnicy gdzie wykonali pomiar na obecność gazów niebezpiecznych, co dało wysoki wynik - 7 ppm.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.