Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kazimierz Smoliński nie jest już wiceministrem Infrastruktury i Budownictwa – 08.03.2018

Kazimierz Smoliński nie jest już wiceministrem Infrastruktury i Budownictwa – 08.03.2018 fot. TVMalbork.pl
Wczoraj (8.03) na oficjalnej stronie Kazimierza Smolińskiego pojawiła się informacja o przyjęciu jego dymisji z rządowej funkcji sekretarza stanu.

Komunikat

„Premier Mateusz Morawiecki przyjął moją dymisję z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury złożoną z chwilą rozwiązania Rządu Beaty Szydło. Przez prawie 2,5 roku mogłem mieć swój skromny udział w wdrożeniu w życie ważnych projektów dla Polski, szczególnie Pomorza. Serdecznie dziękuję wszystkim za współpracę. Teraz przede mną nowe wyzwania.”

 

Z poważaniem

Poseł na Sejm RP

Kazimierz Smoliński

 

Dymisja wiceministra Kazimierza Smolińskiego zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez premiera Mateusza Morawieckiego reorganizacji struktury rządu. Od jakiegoś czasu zapowiadane są odejścia wielu wysokich urzędników. Działania te są echem informacji dotyczących wysokich nagród dla ministrów poprzedniego rządu.

Kazimierz Smoliński obok drugiego dotychczasowego wiceministra infrastruktury i budownictwa Tomasza Żuchowskiego, jak podają media ogólnopolskie, jest jednym z pierwszych wiceministrów odwołanych przez obecnego premiera.

Jednak jak czytamy w oficjalnym komunikacie byłego już sekretarza stanu, odwołanie jest związane z jego wcześniejsza prośbą o dymisję „złożoną z chwilą rozwiązania Rządu Beaty Szydło”.

 

Kazimierz Smoliński był posłem na Sejm z ramienia PiS VI, VII i VIII kadencji (2010-2011), wiceminister infrastruktury i budownictwa (2015-2018). Po odejściu z rządowej funkcji teraz będzie pełnił mandat poselski. 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
sztumiak
sztumiak 12.03.2018, 00:01
Dla Pomorzan to smutna wiadomość. Sztum dziękuję za super ulicę przez całe miasto i bezpieczne nowoczesne rondo. :-))
kocham polaków
kocham polaków 11.03.2018, 12:18
Ostatnio zleciłem oczyszczenie komina od kominka Był człeczyna podobny do KRÓLA EUROPY... Czyżby to był ON Bog i Cielec cudownej PO ??? Zobaczcie co zostało z tej parti ludzi MŁODYCH , Wykształconych , z największych slamsów naszych miast..Wielkie G.....o ! I ten CUDOWNY PĘD do WŁADZUNI...
Młody Polak
Młody Polak 10.03.2018, 07:52
A to dobra wiadomość. ! Jednego Pisiora mniej w pisrządzie. !
zenek
zenek 09.03.2018, 19:47
......................Z OSTATNIEJ CHWILI...........kilka lat temu odwiedziła mnie w Warszawie Cyganka oferując mi garnki czy dywany, już nie pamiętam. Ale jak ostatnio słucham i oglądam Zalewską to coraz bardziej jestem przekonany, że to była właśnie Ona ! Właściwie to jestem pewien !