Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborski Klub Kyokushin Karate na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego w Nowej Soli.

Malborski Klub Kyokushin Karate na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego w Nowej Soli. fot. W.Kunicki
10 marca 2018 w Hali sportowej MOSiR w w Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa  Makroregionu Zachodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Rozegrano także konkurencje w Karate WKF. W zawodach startowało ok. 220 zawodników z prawie 30 klubów karate z Polski Północnej i Zachodniej. Malborski Klub Kyokushin Karate bronił na tych zawodach tytuły drużynowego Mistrza Makroregionu Zachodniego zdobytego rok temu w Gdańsku.

Tradycyjnie turniej rozpoczął się od turnieju kata. Seniorka Marta Owedyk została drugi rok z rzędu zdobywcą I miejsca. Na najwyższym podium uplasował się również junior Miłosz Wolak a Hubert Philipp startujący razem z seniorami zajął bardzo dobre II miejsce . Miłą niespodziankę sprawiła Monika Matlewska zajmując III miejsce kata juniorek.
 

W kumite złote medale zdobyli Maciej Wójtowicz w kategorii juniorów młodszych + 65 kg i Miłosz Wolak w juniorach – 65 kg. Miłosz pokonując w finale kolegę klubowego Huberta Philipp i wygrywając również kategorię kata został uznany za najlepszego zawodnika tych zawodów. W eliminacjach niestety odpadli: junior młodszy Oliwier Dziki oraz juniorki : Zuzanna Jaremko, Konstancja Wacławik, Julia Jankiewicz i Monika Matlewska.

Drużynowo Malborski Klub Kyokushin Karate zajął II miejsce ustępując tytuł  klubowi z Inowrocławia. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wystartowało tylko 3 zawodników: Adam Paczkowski zajął II miejsce  w kumite – 40 kg a jego brat Piotr Paczkowki zdobył III miejsce w kata. Startujący w kumite Marcel Falkowski niestety odpadł w eliminacjach.
 

Zawody sędziował m.in. sensei Maciej Kaczyński. Kierownikiem drużyny był sensei Wojciech Kunicki. Zarząd MKKK składa serdeczne podziękowania rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu dojazdu reprezentacji do Nowej Soli. Już za 2 tygodnie zawodnicy będą mieli szansę na kolejne sukcesy na turnieju Mazovia Cup  w Piasecznie.

 

 

 

 

Info i foto : W. Kunicki

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sporty walki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.