Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Jazda „na czerwonym” - nieuwaga kierowcy czy wadliwa sygnalizacja?

Kierowca autobusu miejskiego przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Autobus komunikacji miejskiej linii nr 5 przejechał na czerwonym świetle. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Malborku na skrzyżowaniu ulic Wybickiego z DeGaulle'a, wczoraj (tj.25 czerwca br.) o godzinie 7.10. O zdarzeniu  niemal natychmiast poinformował nas świadek - Autobus MZK Malbork linii nr 5 jadąc w kierunku Nowej Wsi wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle - czytamy w mailu nadesłanym do naszej redakcji.

 

Z dalszej relacji świadka wynika, że światło było ewidentnie czerwone bowiem tuż po wyjeździe z zatoczki przy Komendzie Powiatowej Policji nastąpiła jego zmiana - Kierowca nie zważając na podany sygnał przejechał przez skrzyżowanie. Samochód wyjeżdzajacy z ulicy Wybickiego lekko ruszył po czym zachamował i użył sygnału dzwiekowego. Kierowca autobusu nawet nie spojrzał w bok – dodaje.

 

Na chwilę obecną nieznane są nam przyczyny takiego zachowania. Sprawą zajmie się teraz policja z Zespołu ds. Wykroczeń KPP w Malborku. 

 

- Za niestosowanie się od sygnałów świetlnych kierującemu grozi mandat karny w wysokości od 300 do 500 złotych oraz 6 pkt. karnych - pisze Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
miastowy
miastowy 29.06.2018, 21:38
Niejednokrotnie spotkałem się na drodze z nieprawidłowym włączaniem się do ruchu ze strony kierowców autobusów miejskich, kierowcy nie używają kierunkowskazów , mają w nosie utrudnienia w ruchu kiedy np. koło Leiera nie mieszczą się na drodze i wykonują dziwne manewry cofania . Nasi kierowcy tak jak pisał przedmówca "mają swoje przepisy" i jadą po drodze jak chcą często bywają dużym zagrożeniem. Myślę, że z brawury nie raz jadą na czerwonym i nie robi to na nich wrażenia bo konsekwencji z tego żadnych nie ponoszą.
malborżanin 01
malborżanin 01 28.06.2018, 14:13
najgłupsza sygnalizacja w mieście nie działająca na jednoślady .A tak naprawdę to od godzin wieczornych do porannych powinna być wyłączana ,tym bardziej , że szkoła ma wakacje.
a to ,że kierowca przejechał na czerwonym sygnalizatorze to sam za to odpowie.
dobrze ,że kierowca z osobówki zachował się .

Andrzej
Andrzej 28.06.2018, 07:51
Sygnalizacja działa tam prawidłowo. Niestety od dłuższego czasu kierowcy autobusów w Malborku mają własne przepisy.Nie włączanie kierunkowskazów to standard itp.Szkoda bo to przecież zawodowcy są.
Arek
Arek 26.06.2018, 18:36
UWAGA UWAGA tam chyba nie działa sygnalizacja świetlna
Tom
Tom 26.06.2018, 14:14
Ale tam widać jak na sygnalizatorze w kierunku miasta jest zielone, więc autobus musiał mieć zielone.
negatyvv
negatyvv 27.06.2018, 20:48 (odpowiedź do Tom)
Nie koniecznie