imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powrót na boisko- mecz przyjaźni: Powiśle Dzierzgoń vs Old boys

W Rosji trwają nadal mundialowe rozgrywki, ale na naszym terenie w piłce nożnej także dzieje się dużo. W minioną sobotę na stadionie DKS Powiśle Dzierzgoń odbyło się spotkanie dwóch drużyn: Powiśle Dzierzgoń i Powiśle Dzierzgoń Old boys.

Pojedynek został rozegrany w ramach zaplanowanego Meczu Przyjaźni. Jednak mimo koleżeńskiego charakteru rywalizacji zawodnicy obu drużyn walczyli o zwycięstwo bardzo zacięcie.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowo dla drużyny Old boyów jednak po przerwie udało się strzelić dwie bramki z pomocą najmłodszych uczestników spotkania. W rezultacie starcie zakończyło się w podstawowym czasie wynikiem 4:2 dla drużyny Powiśla Dzierzgoń. Uczestnicy rozgrywek podkreślali jednak, że nie wynik bramkowy był najważniejszy, a sama okazja do spotkania się na boisku.

Piłkarze mogli liczyć na duże wsparcie kibiców i rodzin. Obu drużynom dopingowała również burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska, która trzymała kciuki za oba zespoły, a po meczu opowiedziała nam o planowanej modernizacji trybun.