Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pies naszpikowany śrutem! W ciele ma 30 kul, teraz czeka go poważny zabieg

Historia czarnowłosego Bruna to słodko-gorzka opowieść o dwóch życiach... Tym pierwszym, znanym tylko z domysłów, poświadczonym ranami na psiej duszy i ciele. I tym drugim, które przypadkiem przyniósł mu los, kiedy znalazł u nas schronienie - pisze REKS. Psa znaleziono w Sztumie gdzie znalazł schronienie.

 

 

PROSIMY O POMOC W LECZENIU psa, który był tarczą do strzelania i ma w swoim ciele 30 kul.
 

Link: https://pomagam.pl/BRUNOzKULAMIwCIELE

Historia czarnowłosego Bruna to słodko-gorzka opowieść

W ostatnich dniach lutego, przed naszym płotem zaczął kręcić się czarny pies, z zerwanym łańcuchem u szyi. Po dwóch dniach, nie mogąc dłużej patrzeć, jak leży w śniegu i kręci się po ulicy – przyjęłam go pod swój dach. 
Zdjęłam łańcuch (który był jednocześnie obrożą i wrzynał się w psią szyję!), nakarmiłam i zorganizowałam ciepłe posłanie. Już na pierwszy rzut oka widać było, że to pies po tzw. przejściach, bojaźliwy, kulący się przy każdej próbie pogłaskania go. Zesztywniały, kulejący, z widocznym bólem opadający na posłanie – wymagał diagnozy i opieki weterynaryjnej. Jako, że mam już psa, starzejącego się i schorowanego owczarka oraz trzy koty – nie myślałam o przygarnięciu kolejnego zwierzęcia, nie bardzo stać mnie na jego godne utrzymanie. Przy wsparciu Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Reks”, rozpoczęłam poszukiwanie nowego, dobrego domu dla czarnuszka. 
Nikt się po psa nie zgłaszał, a on tymczasem „wrastał” w naszą ludzko-zwierzęcą rodzinę. Anielsko spokojny i łagodny, szybko zaprzyjaźnił się z naszym psem, chętnie asystując w dobrowolnym stróżowaniu i psich rytuałach. Jego nieśmiała wdzięczność za serdeczność okazywaną przez domowników i gości – chwytała za serce. 
Nadaliśmy mu imię – Bruno. 
W czerwcu, przy wsparciu „Reksa”, udaliśmy się z Brunem do Malborskiej lecznicy, aby zdiagnozować przyczynę jego widocznego cierpienia. Prześwietlenie (RTG) wykazało, że Bruno jest naszpikowany śrutem!!! 
30 sztuk maleńkich kul umiejscowionych w kościach, mięśniach i pod skórą... Teraz zrozumieliśmy, dlaczego tak protestował, kiedy wsadzałam go do wanny, dlaczego nie pozwalał się głaskać w pewnych miejscach, dlaczego sypia tylko w jednej pozycji. Aż dziw, że pies jeszcze znajduje w sobie chęć do poruszania się i radości życia. Wyniki badań przesłane zostały do Gdańska, w celu konsultacji. Już teraz jednak wiadomo, że Bruno będzie musiał jak najszybciej przejść operację, podczas której usunięte zostaną kule. Z pewnością nie wszystkie, gdyż usunięcie tych, które umiejscowione są w newralgicznych miejscach (np. przy rdzeniu kręgowym) niesie ze sobą zbyt duże ryzyko! 
Mamy nadzieję, że po operacji Bruno odzyska komfort poruszania się, a tym samym mniej będzie cierpiał.Po wizycie w lecznicy, podjęłam decyzję – Bruno zostaje u nas! Jest tutaj szczęśliwy, wolny i bezpieczny, po tym wszystkim co przeszedł, zasługuje na spokojną emeryturę. 

Niestety, nie mam środków na opłacenie tak poważnego zabiegu, muszę również dbać o jego prawidłową dietę (pełnowartościowa karma). Przy dwóch psich dziadkach, sprawa jest niełatwa. 
Zwracam się do Was o wsparcie - wpłacając nawet kilka złotych, pomożecie mi podarować Brunowi drugie, lepsze życie! 
Z góry dziękuję za wrażliwość!
 

Alina Michalik

 

Inf.: Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt REKS

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jin
Jin 12.07.2018, 16:22
...a ludzi nie chcecie leczyć ? Tylu jest ludzi chorych, którzy potrzebują pomocy. Fakt, psów nie lubię. Jednak jakby ktoś przez 20 lat nocami słuchał szczekające psy policyjne to też by miał ich dość.
I kto wie czy ten pies nie oberwał za szczekanie. Zła tresura psa lub jej brak.
Pol
Pol 12.07.2018, 19:55 (odpowiedź do Jin)
Właśnie takich ludzi jak ty trzeba utylizować jeżeli normalnym zachowaniem nazywasz strzelanie do niewinnego stworzenia.