Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tragedia w Kornelach. Utonął w przydomowym stawku. Prokuratura bada sprawę

Utonął, bo chciał przegonić zwierzynę.

Oficjalny komunikat Rzecznika Prasowego KPP w Sztume

Jak w ustalono w rozmowie z rzecznikiem doszło do pomyłki podanej nazwy miejscowości w którym zasitnialo te nieszczęśliwe zdarzenie

 

TRAGEDIA KORNELACH. POLICJANCI APELUJA O ROZSĄDEK NAD WODĄ.

Pierwsza ofiara kąpieli w powiecie sztumskim to 63 - latek, mieszkaniec gm. Dzierzgoń. Tragedia, która wydarzyła się w poniedziałek w Kornelach spowodowała, że sztumscy policjanci postanowili przypomnieć o kilku zasadach, które każdy powinien stosować w okresie letnim nad wodą.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność wypoczywających. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku - o tragedię nietrudno.

W poniedziałek około godziny 16:00 dyżurny został powiadomiony, że 63-letni mężczyzna wszedł do wody i kilka metrów od brzegu zniknął pod powierzchnią. Widząca to zajście żona natychmiast powiadomiła służby ratownicze. Przybyli na miejsce jako pierwsi policjanci z Dzierzgonia rozpoczęli błyskawiczne poszukiwania mężczyzny w wodzie. Jeden z mundurowych brodził w wodzie natomiast drugi asekurował go linką ratowniczą. Na miejsce w tym czasie dojechał zastęp straży pożarnej, który dołączył do poszukiwań. Pomimo natychmiastowo przeprowadzonej akcji mężczyzny nie udało się uratować. Po kilku godzinach ciało 63-latka zostało odnalezione. Policyjne dane pokazują, że najczęstszymi przyczynami utonięć są; brak umiejętności pływania, nieznajomość zbiornika wodnego, alkohol, ale także brak nadzoru dorosłych nad najmłodszymi. Dlatego pamiętajmy, że szukając ochłody, przede wszystkim powinniśmy zachować rozsądek i szczególną ostrożność.Sztumscy policjanci przypominają o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą i apelują - pamiętajmy, że woda to ogromny żywioł. Tylko rozwaga i wyobraźnia to klucz do bezpieczeństwa oraz ustrzeżenia siebie i bliskich przed tragedią. Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważenia obowiązujących zasad.
RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM
asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

Poprzednia treść artykułu redakcji:

 

Mężczyzna chciał przegonić zwierzynę ze swojego przydomowego stawku. Niestety wpadł do wody i utonął. Do tragedi doszło wczoraj ( poniedziałek) po godzinie 16-tej w Kornelach..


O wypadku służby ratunkowe niezwłocznie poinformowała żona poszkodowanego. Funkcjonariusze policji którzy jako pierwsi znaleźli się na miejscu zdarzenia, próbowali dostać się do poszkodowanego – niestety nie udało im się. Ciało wyłowione zostało przez strażaków.

 - Badamy to pod każdym kątem - pod nadzorem prokuratury rejonowej w Kwidzynie. Żeby wyjaśnić będziemy przesłuchiwać świadków tego zdarzenia i wyjaśniali jak doszło do tego nieszczęśliwego wypadku – mówi rzecznik prasowy KPP Sztum, asp. Karolina Gastoł-Zawicka

 

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkanka
Mieszkanka 21.07.2018, 08:22
I Kornele są w gminie Stary Dzierzgoń, a nie Dzierzgoń :)
Reporter
Reporter 17.07.2018, 20:04
Artykuł powstał na bazie informacji uzyskanych od rzecznika prasowego KPP w Sztumie. Po Państwa sygnałach postanowiliśmy zweryfikować informacje. Jak podaje rzecznik prasowy PSP w Sztumie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Kornele. Za nieścisłości serdecznie przepraszamy i dziękujemy za wasze komentarze. Niebawem błąd zostanie poprawiony.
Minister
Minister 18.07.2018, 08:00 (odpowiedź do Reporter )
Taaa akurat, ciezko przyznać się do swojej niefrasobliwości. Wszyscy pisza o kornelach a u was kielmy ;D
Reporter
Reporter 18.07.2018, 10:29 (odpowiedź do Minister)
http://www.tvsztum.p…
Ola
Ola 18.07.2018, 08:15 (odpowiedź do Minister)
jak minister to pewnie z pisu
nieznajoma
nieznajoma 17.07.2018, 17:35
Jak już to w Kornelach