Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

McDonald's przedstawia MacCoins – limitowaną edycję kolekcjonerskich monet, wyprodukowaną z okazji 50. urodzin Big Maca

  • Wydanie nr 197/2020
  • 2 sierpnia 2018, 11:32
  • McDonald's przedstawia MacCoins – limitowaną edycję kolekcjonerskich monet, wyprodukowaną z okazji 50. urodzin Big Maca
  • Strefa obywatelska
McDonald's przedstawia MacCoins – limitowaną edycję kolekcjonerskich monet, wyprodukowaną z okazji 50. urodzin Big Maca fot. McDonald's przedstawia MacCoins – limitowaną edycję kolekcjonerskich monet, wyprodukowaną z okazji 50. urodzin Big Maca
Aby uczcić 50. rocznicę powstania jednego z najsłynniejszych burgerów na świecie, McDonald's postanowił stworzyć MacCoina, okolicznościową globalną walutę, która będzie dostępna w limitowanej serii, w 50. krajach na świecie. Kolekcjonerskie monety wydane zostały w pięciu unikatowych wzorach, z których każdy reprezentuje jedną dekadę obecności Big Maca na rynku. Wartość każdej monety to 1 Big Mac.

Kiedy mój pradziad Jim Deligatti wymyślał Big Maca na grillu w Uniontown w Pensylwanii, chciał tylko uszczęśliwić klientów swojej restauracji 
Nick Delligatti, praprawnuk Jima Delligattiego, twórcy kultowego burgera.

Aby uczcić 50-lecie Big Maca McDonald’s postanowił przygotować coś naprawdę wyjątkowego – zestaw kolekcjonerskich monet, upamiętniających każdą dekadę jego obecności na rynku. Na ich odwrotach znajdziemy: kwiatową siłę lat 70., nawiązujące do pop-artu wzory z lat 80., odważne i abstrakcyjne kształty, które definiowały lata 90., wzory upamiętniające pierwszą dekadę XXI w., koncentrujące się na technologii, a także reprezentujące ostatnie 10 lat kształty, ukazujące ewolucję komunikacji. Każda moneta jest wymienialna na jednego Big Maca.

W Polsce monety będzie można zdobyć poprzez specjalne przygotowane na tę okazję aktywacje na kanale @mamsmakanamaka w serwisie Instagram.

Odkąd 50 lat temu został wprowadzony do menu McDonald's, zdążył przemierzyć już cały świat i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością od Wraszawy po Chicago, dostarczając niezapomniane wrażenia smakowe ludziom na całym świecie – mówi prezes i dyrektor generalny McDonald's, Steve Easterbrook.

Big Mac dołączył do menu sieci McDonald’s dokładnie 50 lat temu. Kanapka szturmem zdobyła zawrotną popularność wśród klientów, a jej sukces zaskoczył nawet samego twórcę. Burger został okrzyknięty „Elvisem wśród kanapek” i wkrótce na stałe zagościł w popkulturze, stając się jednym z jej symboli. Dziś Big Maca można kupić w ponad 100 krajach na całym świecie, a jego popularność wcale nie słabnie – w ubiegłym roku tylko w Polsce sprzedano go w liczbie 22 mln sztuk.  

W 1986 roku Big Mac doczekał się również własnego wskaźnika ekonomicznego. Big Mac Indeks to opracowany przez brytyjski The Economist miernik siły nabywczej walut, w którym za punkt odniesienia służy cena burgera w poszczególnych krajach. „Burgerekonomika”, jak określa ją sam magazyn, miała być tylko narzędziem ułatwiającym rozumienie teorii kursów wymiany walut, tymczasem Indeks Big Maca stał się globalnym standardem i przedmiotem dziesiątek akademickich badań.

 

 

Restauracja McDonald's, 
Adres: Piastowska 2, 82-200 Malbork 

McDonald's przedstawia MacCoins – limitowaną edycję kolekcjonerskich monet, wyprodukowaną z okazji 50. urodzin Big Maca
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Strefa obywatelska


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.