Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bezpieczne drogi w powiecie sztumskim podczas policyjnej akcji „Prędkość”

Bezpieczne drogi w powiecie sztumskim podczas policyjnej akcji „Prędkość” fot. redakcja
Policjanci sztumskiej drogówki podsumowali wojewódzkie działania „Prędkość”. Policyjna akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości.

Akcja sztumskiej policji rozpoczęła się o 6.00 i trwała do godziny 22.00 w miniony weekend. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości oraz urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Policjanci skontrolowali łącznie 49 pojazdów, odnotowując  34 przekroczenia dozwolonej prędkości.

Takimi działaniami, funkcjonariusze chcą w sposób prewencyjny oddziaływać na zachowania kierowców i zmuszać ich do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Cieszy fakt, że funkcjonariusze drogówki nie ujawnili kierujących pojazdami na „podwójnym gazie” jak również w trakcie działań nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Były to już kolejne działania „Prędkość” i będą one kontynuowane w najbliższej przyszłości.

 

 

 

 

 

 

 

Info: KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.