Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Waldek ma żonę i piątkę dzieci. Oboje są bezrobotni. Ciężka sytuacja prawda?

Waldek ledwo skończył podstawówkę, a później posiedział trochę z kumplami na ławce, bo co miał robić? Waldek jest leniwy, do ciężkiej pracy nie pójdzie, a dobrze płatnej nie dostanie, bo nie chciało mu się uczyć. Ale Waldek nie jest głupi.

Wziął ślub z koleżanką i narobił dzieci. Na początek dostali mieszkanie socjalne od gminy, bez czynszu oczywiście, dostają również co miesiąc 1100zł zasiłku dla bezrobotnych, do tego 2000zł za "500+" i 500zł zasiłku socjalnego, bez dodatków.

Z pomocy społecznej i Caritasu dostają ubrania, jedzenie, węgiel, sprzęt RTV i AGD, pomoce szkolne dla dzieci i kolonie oraz zajęcia pozaszkolne. Waldek nie robi nic, bo nie musi. Czasami jak znudzi mu się przepijanie z kolegami nie swoich pieniędzy to pojedzie na kilka miesięcy do Holandii na sadzonki, gdzie pościemnia trochę za 1000 euro miesięcznie "na czarno".

Jego żona jak się bardzo nudzi to zajmuje się robieniem fryzur i paznokci koleżankom, oczywiście też na czarno, oraz sprzedawaniem znajomym nadwyżek wszystkiego co dostają z Caritasu. Dzięki "dobrej zmianie" Waldek nie płaci też podatków bo wzrosła kwota wolna właśnie tylko dla tych na zasiłkach, od przyszłego roku będzie miał darmową opiekę medyczną, mimo że nie jest ubezpieczony, a w przyszłości emeryturę "obywatelską", mimo że nie płaci składek.

Waldek czasami lubi się pośmiać z tych którzy sponsorują mu życie, chociaż po piwku zawsze nawyzywa ich od złodziei i lemingów. Waldek wie na kogo będzie znowu głosował... NA TYCH Z 500+ !!

 

Czekamy na Państwa komentarze w tej sprawie.

......źródło - internety...
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ona
ona 31.08.2018, 07:30
500+ na dziecko powinno być jako dodatek do PENSJI! I to byłoby uczciwe!
Gościu
Gościu 30.08.2018, 23:46
Witam. Moim zdaniem powinno być,że 500+ należy się rodzinie gdzie jedno z rodziców dzieci pracuje jak w moim przypadku .. siedzę całe dnie z małym dzieckiem w domu , mąż pracuje,ale nam się nie należy,a taki Waldek po...ał i nic robić w życiu nie musi .. przy rodzinach wielodzietnych powinny być kontrole np. Z mopsu lub wywiady środowiskowe czy rodzice nieprzepijają pieniędzy dziecka ..
Urszula
Urszula 30.08.2018, 21:57
Taki Waldek jest niechlubnym wyjątkiem w zdrowym społeczeństwie.W kazdym społeczeństwie na świecie sa ludzie z alergią na pracę i godne życie. Program 500+ jest programem demograficznym i przynosi efekty, przybywa nam przyszłych podatników i platników ZUS. Panu Waldkowi współczuję, ze jedno jedyne życie, które ma, przebimba, przepije, i jako czlowiek, ojciec, nie zapisze się w pamięci dzieci niczym dobrym.
Z....
Z.... 31.08.2018, 08:00 (odpowiedź do Urszula)
Przykład idzie z góry i jeśli dzieci widzą, że rodzice nie pracują i mają( bo wszystko im z nieba spada ) to tak samo będą robić i tyle z tych przyszłych podatników i płatników będzie korzyści. Dojdzie jeszcze więcej darmozjadów, którzy będą żyć kosztem ludzi pracujących
gość 1
gość 1 30.08.2018, 21:26
Ten artykuł to cała prawda o naszym społeczeństwie które dzieli się na tych co chcą coś osiągnąć i tych co żyją z dodatków i zasiłków. Od wielu miesięcy borykam się ze znalezieniem pracowników i to polaków nie ukrainców i nikt nie chce pracować pomimo pełnego zatrudnienie i stawki dużo wyższej niż najniższa krajowa . Szkoda że ludzie nie rozumieją tego że można mieć więcej że wystarczy tylko chcieć i popracować no ale niestety wyborców trzeba sobie kupić i zrobił to obecny rząd ten sam który nie rozumie że przychód PKD to ten który wypracowują przedsiębiorcy którzy zatrudniają i płacą podatki ale ci własnie przedsiębiorcy za chwilę przestana płacić podatki i wtedy ani nie będzie 500 + ani kasy z podatków i ci właśnie przedsiębiorcy zabiorą swój majątek i wyjadą za granice i tam zainwestują a tzw Waldki już nic nie dostaną i nic nie osiągną a do tego żadnego przykładu i przyszłości dla ich dzieci to ja nie widzę . Niech rząd robi tak dalej a nasz kraj legnie w gruzach finansowych.
bxxxx
bxxxx 11.09.2018, 12:56 (odpowiedź do gość 1)
To fakt, ze aby pracować i zarabiać to ktoś musi zatrudniać, ale nie jest tak że to przedsiębiorcy wypracowują, oni korzystają z pracy innych, ale to nic złego tylko żeby uczciwie płacili. Niestety brak pracowników to przede wszystkim wina przedsiębiorców co poniewierali pracownikami. Zatrudniali najchętniej na czarno i twierdzili, że jak nie ty to mam 10 innych chętnych. Inni chętni wyjechali i co? teraz brak ludzi? Trzeba być ok zawsze a nie tylkko wtedy jak potrzebuję.
rybałt
rybałt 31.08.2018, 09:45 (odpowiedź do gość 1)
Pracowałem solidnie i uczciwie ponad trzy lata (kilkadziesiąt osób to potwierdzi) za najniższą krajową i nie mogłem wyprosić podwyżki, bo szef wolał kasę dać księdzu. Zwolniłem się i wyjechałem za granicę. Po fakcie szef mówił, że dałby podwyżkę. (Patrzcie, jaki dobry!) Na moje miejsce przyszła kobieta, która olewała robotę i zarabiała więcej. Jestem w wieku przedemerytalnym. Za "komuny" im więcej ktoś miał wysługi, tym więcej zarabiał. Teraz każdego traktują jak gówniarza. Dobra zmiana?
POL
POL 31.08.2018, 08:59 (odpowiedź do gość 1)
Ma Pan całkowitą rację.
Paulina
Paulina 30.08.2018, 20:52
Dawanie "za darmo" nie niesie niczego dobrego poza wiernym elektoratem. Realną pomocą byłoby NIE ZABIERANIE - VAT 23%, dochodowy itd. I nagle zostałoby w kieszeni o wiele więcej niż te 500+ (ale tym co pracują = myślą, a to już może być problem