Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomorscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo uczniów. Ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pomorscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo uczniów. Ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. fot. KPP Sztum
Zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych, kontrola poprawności oznakowania w rejonie szkół, przekazywanie i utrwalanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, kontrola środków transportu dowożących uczniów do szkół oraz kontrola zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie placówek oświatowych, to tylko wybrane cele, które będą realizowane w dniach 3-7 września przez mundurowych w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych uczniom udającym się na zajęcia szkolne, kontrola poprawności oznakowania poziomego i pionowego w rejonie szkół, przekazywanie i utrwalanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, kontrola środków transportu dowożących uczniów do szkół oraz kontrola zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie placówek oświatowych.

Policja przypomina kierowcom, że w rejonie szkół należy zachować szczególną ostrożność.

Po długiej przerwie wakacyjnej, dzieci mogą mieć rozproszoną uwagę, zmotoryzowanych natomiast może zaskoczyć znacznie większy ruch na ulicach. Rodziców prosimy o wyposażenie dzieci w dodatkowe elementy odblaskowe oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W wielu szkołach pojawią się policjanci, którzy w przystępny sposób uzupełnią wiedzę przekazaną przez opiekunów.

 

 

 

 

 

 

Info i foto: KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.