Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wywóz odpadów wielkogabarytowych – regularny i na zamówienie

Wywóz odpadów wielkogabarytowych – regularny i na zamówienie fot. Wywóz odpadów wielkogabarytowych – regularny i na zamówienie
Odbiór odpadów wielkogabarytowych to usługa, jaką firmy świadczą w sposób regularny, zgodnie z harmonogramem (najczęściej na osiedlach budynków wielorodzinnych), lub na zamówienie (w przypadku budynków jednorodzinnych i ogródków działkowych). Na jakie usługi można liczyć i co zalicza się do śmieci ponadgabarytowych?

Wywóz odpadów w Łodzi – jak wygląda?

Wywóz śmieci w Łodzi (http://eko-gruz-lodz.pl/wywoz-odpadow/), jak w innych dużych miastach, podzielony jest na usługi świadczone regularnie i na zlecenie. Do pierwszych zalicza się podstawianie zgodnie z harmonogramem specjalnych kontenerów w wyznaczonych miejscach na osiedlu, gdzie korzystać z nich mogą swobodnie wszyscy mieszkańcy. Kontenery zazwyczaj są dostępne dla użytkowników przez kilka dni, po czym są zabierane przez specjalną firmę, która wywozi odpady wielkogabarytowe do zabezpieczonego miejsca składowania, gdzie śmieci są segregowane i odpowiednio utylizowane.

W przypadku usług na zlecenie, obejmują one wywóz śmieci gabarytowych z domów jednorodzinnych i ogródków działkowych, a także wywóz odpadów budowlanych, czyli powstałych w wyniku remontu lub budowy. Wystarczy zamówić kontener pod określony adres, a firma zajmująca się wywozem podstawi go na określony czas. Dostępnych jest wiele kontenerów o różnych pojemnościach, co pozwala na dobranie ich do skali prac remontowych i dostępnego miejsca na lub przy działce.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych – co zalicza się do śmieci tego typu?

Odpady wielkogabarytowe to wszystkie śmieci, jakie nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na odpady zmieszane. Nie zalicza się jednak do nich sprzęt elektroniczny lub elektryczny ani odpady budowlane, takie jak gruz czy duża stolarka.

Do kontenera na śmieci gabarytowe można wrzucać takie odpady, jak:

- dywany i wykładziny,

- meble,

- opony,

- dużą armaturę, np. wanny,

- duże opakowania,

- duże zabawki i wózki dziecięce.

Warto pamiętać, że odpowiednia segregacja już na poziomie wrzucania odpadów do kontenera znacznie przyspiesza proces utylizacji śmieci i stanowi pomoc przy ochronie środowiska, dlatego należy umieszczać śmieci wyłącznie w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach.

Wywóz śmieci ponadgabarytowych – wybierz sprawdzoną firmę

Wywóz odpadów w Łodzi, czy w innym dużym mieście, zazwyczaj jest realizowany przez doświadczone firmy, wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Rzetelna firma posiada szeroki wybór kontenerów o różnej wielkości, przeznaczonych do odpadów różnego typu, a także inne wyposażenie – worki typu big bag, ciężarówki przystosowane do wywozu śmieci ponadgabarytowych i cięższy sprzęt, dzięki czemu mogą poradzić sobie z każdym zleceniem. Korzysta także z odpowiednio zabezpieczonych punktów składowania odpadów, gdzie są one sortowane i właściwie utylizowane.

Warto wybierać firmy, które nie tylko działają terminowo i w korzystnych cenach, ale także przykładają wagę do ochrony środowiska i wszystkie ich usługi, związane z wywozem odpadów budowlanych i wielkogabarytowych, są przeprowadzane zgodnie z normami i przepisami.

Wywóz odpadów wielkogabarytowych – regularny i na zamówienie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.